Bundestag zgadza się na pomoc Grecji, rynki znów w górę

Niemiecki Parlament zgodził się na powiększenie funduszu pomocowego dla zadłużonych europejskich krajów.

Wynik głosowania jest zgodny z oczekiwaniami. Giełdy początkowo nie zareagowały na informację z Niemiec, dopiero po dobrym otwarciu w USA europejskie indeksy wzrosły, a wśród nich GPW, która przed szesnastą zyskiwała ponad 1,5 proc.

Powiększenie Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej zostało postanowione na szczycie strefy euro, jaki odbył się 21 lipca. Decyzja zapadła przeważającą większością głosów: 523 za, 85 przeciw, 3 wstrzymało się.

Dotychczas rozszerzenie EFSF przegłosowało 10 z 17 krajów: Belgia, Grecja, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, Słowenia i Włochy.

Niemiecki minister finansów zapowiedział, że ostateczna decyzja odnośnie wypłaty szóstej transzy pomocy dla Grecji zapadnie 13 października.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Przychody Asbisu wzrosły o 16 proc. r/r do ok. 197 mln USD w październiku

  Asbisc Enterprises Plc wypracował w październiku 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 197 mln USD, co oznacza wzrost o ok. 16 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Kurs akcji spółki rośnie dziś o 6 proc., kontynuując wzrosty zapoczątkowane w połowie października.

 • Kolejne 3 osoby zatrzymane ws. afery GetBack

  Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby, w tym byłego członka zarządu GetBack oraz byłego wiceprezesa i prokurenta jednego z towarzystw funduszy inwestycyjnych.

 • Konflikt handlowy między USA a Chinami potrwa jeszcze kilka lat

  Ostatnie dane z Chin pokazują znaczący wpływ wzajemnej wojny celnej na chińską gospodarkę, ale cierpi na niej także amerykański rynek, bo firmy wstrzymują inwestycje. Stąd prezydent Donald Trump i chińskie władze będą dążyć do wycofania się z części obciążeń importowych, zwłaszcza że za rok kolejne wybory prezydenckie za oceanem. Zdaniem Rafała Beneckiego, głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego, porozumienie dotyczące części produktów może nastąpić jeszcze nawet przed końcem roku, ale realne zakończenie konfliktu zajmie wiele lat.

 • Kino Polska podbiło cenę w wezwaniu na akcje Stopklatki

  Kino Polska TV - większościowy akcjonariusz Stopklatki - podwyższył cenę akcji w wezwaniu na walory Stopklatki do 7 zł z 6,20 zł. Kurs akcji Stopklatki rośnie dziś o blisko 10 proc.

 • Newzoo: Dla graczy cena Cyberpunka 2077 nie gra roli

  Na premierę Cyberpunka 2077, do której pozostało mniej niż pół roku, czekają miliony graczy z całego świata. Portal Newzoo.com opublikował ciekawy raport na temat osób, które w grę CD Projektu chcą zagrać.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR