X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt: Cyberpunk 2077, czyli gra role-playing mrocznej przyszłości

Opublikowano: 2018-06-13 12:48:20

CD Projekt ujawnia coraz więcej informacji na temat najnowszej gry. W niedzielę studio opublikowało trailer, który na ten moment obejrzano już ponad 6 mln razy, a od wtorku za zamkniętymi drzwiami prezentuje gameplay.

(Źródło: twitter.com/CyberpunkGame )

Cyberpunk będzie typową grą RPG z perspektywy pierwszej osoby. Gracze wcielą się w „V”, czyli cyberpunka stawiającego pierwsze kroki w Night City, mieście tętniącym życiem, technologią i zdominowanym przez wielkie korporacje, ulicznych wojowników, netrunnerów i korpohakerów. Świat Cyberpunka ma być podzielony na 6 odrębnych regionów: City Center, Watson, Westbrook, Heywood, Pacifica i Santo Domingo. Gracze będą mogli poruszać się po mieście, wchodzić do budynków oraz korzystać z różnych środków transportu, m.in samochodów i motocykli. Podczas jazdy będzie możliwość przełączenia się na widok zza samochodu. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Już wiadomo, że głównego bohatera będzie można stworzyć samodzielnie, m.in. wybrać płeć, przeszłość czy ustalić takie cechy jak siła, inteligencja oraz refleks. Podczas rozgrywki „V” będzie zdobywał nowe umiejętności oraz modyfikował ciało. Na przykład będzie można zastąpić gałkę oczną implantem, który umożliwi powiększanie wrogów oraz skanowanie przedmiotów i materiałów pod kątem słabych punktów. Gracze będą mogli też skorzystać z opcji blackmarketowych, czyli nielegalnych modernizacji militarnych.

– Cyberpunk 2077 to gra role-playing rozgrywająca się w tętniącym życiem i technologią otwartym świecie. Akcja gry umiejscowiona jest w uniwersum klasycznego systemu fabularnego Cyberpunk 2020. Gracze wcielają się w V – cyberpunka stawiającego pierwsze kroki w Night City, najniebezpieczniejszym, rządzonym przez korporacje mieście przyszłości. Dostępny w grze kreator postaci pozwoli wybrać płeć V, jak również dostosować jej wygląd, a także określić przeszłość i specjalizację. Opowieść V, rozbudowane misje poboczne, oraz liczne historie, które skrywa Night City, zaoferują graczom dziesiątki godzin emocjonującej rozgrywki. Całość będzie ukazana z perspektywy pierwszej osoby, co w połączeniu z dynamicznym systemem dialogów sprawi, że to gracz, a nie postać, której losami kieruje, będzie w centrum wydarzeń. – mówią twórcy gry.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Przedstawiciele CD Projektu zapewniają, że w Cyberpunku gracze zmierzą się z licznymi, skomplikowanymi moralnie wyborami. Gra ukaże się w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Data premiery pozostaje tajemnicą.

Gameplay zachwyca

Od wtorku CD Projekt na targach E3 w Los Angeles przeprowadza godzinne pokazy gameplaya. Fragment rozrywki mogą zobaczyć nieliczni, głównie media i partnerzy biznesowi.

 


Pierwsze opinie są pozytywne. Redakcja IGN już na wstępie napisała, że Cyberpunk 2077 nie jest Wiedźminem, ale wygląda niesamowicie. W 45-minutowej demonstracji pojawia się ogromna ilość broni, istnieje mnóstwo umiejętności do wykorzystania podczas walki, w tym do rykoszetowania pocisków.

– Piękna i rozległa gra RPG w alternatywnej przyszłości, która ma miejsce się gdzieś pomiędzy Dreddem, Blade Runnerem i The Fifth Element. – relacjonuje IGN.

W podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele serwisu vg247.com. Ich zdaniem, Cyberpunk 2077 popchnie obecną generację konsol do punktu przełomowego.

Dla szerokiej publiczności CD Projekt opublikował garść nowych screenów.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku