CDP.pl wraca na giełdę. AdMassive Group (wkrótce Merlin Group) przejmuje sklep za 3 mln zł

Omawiane walory: ,

Topmall sp. z o.o. - spółka należąca do Admassive Group - przejmie część CDP.pl odpowiedzialną za sprzedaż gier, książek, muzyki, filmów oraz gadżetów. Wartość transakcji ustalono na 3 mln zł.

Właściciel sklepów internetowych Merlin.pl i Topmall.ua niebawem powiększy się o CDP.pl. Pod koniec ubiegłego tygodnia AdMassive Group z sukcesem zamknęła negocjacje z CDP.PL sp. z o.o. w sprawie przejęcia części firmy odpowiedzialnej za sprzedaż gier, książek, muzyki, filmów oraz gadżetów. Spółka zapłaci 3 mln zł za prawa ochronne do znaku towarowego CDP.PL, domeny i strony internetowe cdp.pl oraz geezmo.pl oraz licencję na korzystanie z platformy softwarowej zapewniającej obsługę sklepu. Transakcja ma zostać sfinalizowana do 21 kwietnia 2017 roku.

– Nabycie przedmiotowych aktywów umożliwi emitentowi realizację zaplanowanej strategii, której jednym z założeń jest poszerzenie działalności na rynku e-commerce, wprowadzenie platformy do dystrybucji produktów cyfrowych przez internet oraz uzupełnienie portfolio grupy kapitałowej o nowe kategorie. – czytamy w komunikacie.

CDP.pl wraca na GPW

CDP.pl powstał maju 1994 r. Firma funkcjonowała początkowo pod nazwą CD Projekt. W początkowej fazie działalności koncentrowała się na dostarczaniu oprogramowania na płytach CD importowanych ze Stanów Zjednoczonych. (Fot. cdp.pl)

Spółka CDP.pl jeszcze kilka lat temu była pośrednio obecna na GPW, jako część grupy CD Projekt SA, w której odpowiadała za dystrybucję i działalność wydawniczą na krajowym rynku. Po sukcesie Wiedźmina giełdowy producent gier zdecydował, że skupi się na rozwoju GOG.com (platformy o zasięgu globalnym), z czego postanowili skorzystać pracownicy CDP.pl. W 2013 menadżerowie w ramach programu motywacyjnego zrezygnowali z nabycia akcji CD Projektu i wybrali pakiet 5 proc. udziałów w cdp.pl. Rok później giełdowa spółka sprzedała niemal cały pakiet udziałów CDP.pl w ramach wykupu menadżerskiego. Od IV kwartału 2014 r. CD Projekt przestał spółkę konsolidować.

CDP.pl to popularna na polskim rynku marka. W mediach społecznościowych firma dorobiła się rzeszy 90 tys. fanów. Spółka chwali się, że średnio co 15 sekund ktoś dokonuje zakupu.

AdMassive Group zmienia się w Merlin Group

W ubiegłym roku spółka notowana na NewConnect dostała drugie życie. Doszło do zmiany większościowego akcjonariusza, rady nadzorczej oraz zarządu. Nowe władze szybko ogłosiły zmianę profilu działalności oraz nazwy AdMassive Group SA na Merlin Group SA. Obecnie trwa procedura rejestracji nowej nazwy w KRS.

Pod koniec 2016 r. AdMassive Group przejęła 100 proc. udziałów w Topmall, która w grudniu 2015 roku na 10 lat wydzierżawiła sklep internetowy Merlin.pl. Równolegle spółka prowadzi na Ukrainie sklep internetowy Topmall.ua.

W całym 2016 r. AdMassive Group zanotował 18,29 mln zł przychodów ze sprzedaży i zrealizował 250 tys. zamówień. Na poziomie netto spółka wygenerowała 9,3 mln zł straty, co w znacznym stopniu było pokłosiem nakładów na odbudowę pozycji Merlin.pl. Zarząd prognozuje, że w 2017 r. wartość sprzedaży wzrośnie do 50 mln zł, a w przyszłym roku do 80 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ADMASSIVE, MERLINGRP, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR