Merlin Group chce rozwijać blockchain z Rafałem Zaorskim

Omawiane walory:

Spółka z NewConnect wspólnie z Rafałem Zaorskim, prezesem Krypto Jam, planują wdrożenie projektu tokenizacji e-commerce. Docelowo chcą stworzyć autorską kryptowalutę. W piątek akcje Merlin Group drożeją o ponad 27 proc.

(Fot. Rafał Zaorski/fb)

Merlin Group i Krypto Jam zawarły list intencyjny, w którym deklarują zamiar rozpoczęcia prac nad rozwojem technologii blockchain zmierzających do stworzenia innowacyjnego programu lojalnościowego dla klientów grupy opartego na tokenizacji lojalności klientów.

– Tokenizacja jest kontynuacją strategii grupy, która zakłada rozwój biznesu e-commerce w duchu nowoczesności i innowacji. Pierwszym etapem było uruchomienie sklepu merlin.pl na nowej, autorskiej platformie informatycznej, należącej do emitenta. Następnie emitent utworzył własne centrum logistyczne pod Warszawą, które gwarantuje nowoczesne zaplecze logistyczne dla sklepów z grupy oraz klientów zewnętrznych. Kolejnym etapem będzie w ocenie emitenta tokenizacja prowadzonego biznesu e-commerce i stworzenie autorskiej kryptowaluty – czytamy dalej.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Zgodnie z listem intencyjnym, strony w terminie miesiąca od dnia podpisania listu intencyjnego powinny zawrzeć umowę precyzującą warunki współpracy. Po zawarciu umowy strony niezwłocznie podejmą działania zmierzające do sprawnego przeprowadzenia procesu oraz rozwoju opracowywanej technologii.

– Myślę, że w ciągu najbliższych 3 lat Krypto Jam wyda na różnego rodzaju akwizycje związane z rynkiem blockchain nawet 1 mld zł. Merlin jest jedną z pierwszych spółek na GPW, w które inwestujemy i jednocześnie dostarczamy odpowiedniego know-how. Nie ukrywam, że plan jest taki, by na każdej takiej transakcji zarobić w długim terminie generując wartość dodaną dla klientów i inwestorów. Stoimy na progu rewolucji podobnej w skali do rewolucji internetowej. O ile internet był egalitarną rewolucją w dostępie do informacji, to blockchain jest rewolucją cyfrowego zaufania do informacji. – napisał na swoim profilu w portalu społecznościowym Rafał Zaorski.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. Spółka jest notowana na NewConnect. W piątek akcje Merlin Group drożeją o ponad 27 proc. do 1,14 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MERLINGRP, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR