Merlin Group kupił Profit M za 17,4 mln zł

Omawiane walory:

Merlin Group zawarł ostateczną umowę nabycia 100 proc. udziałów Profit M za łączną cenę 17,4 mln zł.

– W wyniku zawarcia umowy nabycia 100 proc. udziałów spółki Profit M sp. z o.o., emitent uzyskuje status jednej z największych polskich grup kapitałowych prowadzących działalność na polskim rynku e-commerce w segmencie kultury i rozrywki – czytamy w komunikacie.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Przychody Merlin Group oraz nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły łącznie 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł. Grupa planuje osiągnąć istotne korzyści skali wynikające z poprawy warunków zakupowych towarów i usług, a także dalszego zwiększenia efektywności procesów logistycznych połączonych podmiotów.

Profit M zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl i smarkacz.pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych. Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34 proc. r/r.

Na początku sierpnia br. Merlin Group podpisał z Marcinem Chudym oraz ze spółką Profit M sp. z o.o. umowę przedwstępną nabycia 100 proc. udziałów spółki powstałej po przekształceniu Profit M sp. z o.o. sp.j. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. Spółka jest notowana na NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MERLINGRP, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR