Celon Pharma ma rekomendację NCBR dot. dofinansowania projektu kwotą 39 mln zł

Omawiane walory:

Wniosek spółki Celon Pharma o dofinansowanie projektu "Opracowanie i wdrożenie do badań klinicznych i działalności własnej spółki, innowacyjnego terapeutyku przeciwwirusowego w terapii COVID-19 i infekcji grypowych" został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania. Rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 38,9 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w środę po godz. 15 o blisko 9 proc.

celon,pharma,ncbir, dofinansowanie

Celon Pharma ma rekomendację NCBR dot. dofinansowania projektu kwotą 39 mln zł (Fot. materiały prasowe)

Wniosek został przedstawiony do konkursu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1.

– Nowe podejście terapeutyczne zaprojektowane przez naukowców z Celon Pharma łączy rozproszone dotychczas możliwości odpowiedzi na zagrożenie wywołane przez SARS-COV-2. Zakłada ono jednoczesne skracanie czasu infekcji u pacjentów już nią dotkniętych i znaczące ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa u osób zdrowych – czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt projektu został określony na ok. 65 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 38,9 mln zł. Ostateczna kwota dofinansowania projektu może ulec zmianie.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r. Kurs akcji spółki rośnie w środę po godz. 15 o blisko 8,47 proc., a za jeden walor płacono 42,90 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CLNPHARMA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR