StockWatch.pl

Celon Pharma miał 29,7 mln zł zysku netto, 35,6 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

Omawiane walory:

Celon Pharma odnotował 29,7 mln zł jednostkowego zysku netto w 2018 r. wobec 25,62 mln zł zysku rok wcześniej.

(Fot. materiały prasowe)

Zysk operacyjny Celon Pharma wyniósł 35,61 mln zł wobec 25,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 125,25 mln zł w 2018 r. wobec 107,12 mln zł rok wcześniej.

– Struktura sprzedaży nie uległa w 2018 roku znaczącym zmianom, a jej wartość w Polsce zachowuje nadal wysoki, stabilny poziom. Zgodnie z założeniami, wzrósł eksport, który osiągnął pod koniec roku aż 24 proc. udział, w strukturze wszystkich sprzedawanych przez nas produktów. W najbliższych miesiącach spodziewamy się kolejnych rejestracji produktu, m.in.: na rynku francuskim czy hiszpańskim. Tym samym w 2019 roku Salmex będzie obecny na kluczowych rynkach europejskich, na których systematycznie, we współpracy z naszym partnerem będziemy budować jego dostępność, co znajdzie również odzwierciedlenie w wynikach kolejnych okresów – powiedział członek zarządu Celon Pharma Bogdan Manowski. 

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ocenie zarządu sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra. Przychody ze sprzedaży na terenie kraju są stabilne. Firma liczy na wzrost sprzedaży eksportowej leku Salmex począwszy od 2018r na podstawie uzyskanych w 2017 i 2018 r. rejestracji. W latach 2018 – 2019 biotechnologiczna spółka oczekuje dodatkowo na płatności typu ‚milestones’ od podpisanych umów dystrybucyjnych leku Salmex. Z kolei w 2019 r. i w kolejnych latach firma oczekuje na znaczące płatności licencyjne typu ‚milestones’ z projektów leków innowacyjnych.

W pipeline spółki znajduje się obecnie 12 projektów nowych leków, w czterech grupach terapeutycznych, tj. neuropsychiatria, metabolizm, choroby zapalne, onkologia.  Najbardziej zaawansowany w rozwoju to esketamina w leczeniu depresji lekoopornej, która obecnie znajduje się w II fazie klinicznej. FDA na początku marca zatwierdziła już pierwszy lek oparty na tej cząsteczce, ale cały rynek według ekspertów, może osiągnąć wartość od 2,5 do 4 mld USD.

– Obserwujemy duże zainteresowanie naszymi projektami. Prowadzimy rozmowy w odniesieniu do kilku z nich. W związku z doniesieniami dotyczącymi rejestracji esketaminy na rynku amerykańskim, najważniejszy z punktu widzenia potencjalnej transakcji będzie właśnie ten obszar. Analizujemy różne scenariusze i spokojnie czekamy na odczyty wyników II fazy, które powinniśmy otrzymać w III kwartale tego roku. Głęboko wierzę, że ten projekt ma unikalne atuty, które będziemy chcieli wykorzystać w wyścigu po globalny rynek leków na depresję – powiedział prezes Maciej Wieczorek. 

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CLNPHARMA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR