X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Celon Pharma wnioskuje o zgodę na II fazę badania leku na depresję dwubiegunową

Opublikowano: 2018-07-13 16:34:18

Omawiane walory:

Celon Pharma złożyła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o zgodę na rozpoczęcie II fazy klinicznej badania nad lekiem opartym na esketaminie w depresji lekoopornej dwubiegunowej. Spodziewa się ona otrzymania decyzji w ciągu 60 dni.

(Fot. materiały prasowe)

– Druga faza badania klinicznego obejmie podanie leku w różnych dawkach pacjentom z depresją lekooporną dwubiegunową, a jej celem jest ustalenie efektywności, właściwości farmakokinetycznych, profilu bezpieczeństwa esketaminy w podaniu inhalacyjnym. Oczekuje się, że badanie będzie trwało około 12 miesięcy – czytamy w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

W ramach wszystkich trzech faz badań klinicznych nad lekiem opartym na esketaminie, spółka zamierza przeprowadzić badania z udziałem łącznie ok. 1000 pacjentów. Badanie kliniczne II fazy we wskazaniu depresji lekoopornej dwubiegunowej będzie prowadzone w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce, na grupie ok. 90 pacjentów.

Całość drugiej fazy programu klinicznego leku opartego na esketaminie, zgodnie ze strategią spółki, obejmie podanie leku w różnych dawkach pacjentom z depresją lekooporną jednobiegunową oraz dwubiegunową.

Spółka przypomina, że esketamina w nowej formie farmaceutycznej rozwijana jest jako lek przeciwdepresyjny, stosowany zwłaszcza w depresji lekoopornej. Rozwój leku odbędzie się zgodnie z zaakceptowaną przez spółkę w Europejskiej Agencji Leków, procedurą doradztwa medycznego.

Na realizację projektu spółka otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój na kwotę 12,7 mln zł.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CLNPHARMA)

 • Celon Pharma zarejestrowała Salmex w Czechach i Słowacji

  Zarząd Celon Pharma otrzymał informację od partnera biznesowego o pozytywnym zakończeniu europejskiej procedury rejestracyjnej (MRP, mutual recognition process, procedura wzajemnego uznania) dla leku Salmex na rynkach Czech i Słowacji.

 • Analiza techniczna 4 ciekawych spółek z mocno wyprzedanego sWIG80

  Tylko we wrześniu indeks sWIG80 stracił ponad 8 proc. i znalazł się o krok od dołka z sierpnia 2014 r. Zdaniem Wojciecha Kręckiego, autora portfela Cztery Fazy Rynku, w najbliższych tygodniach bessa wśród maluchów powinna nieco odpuścić. Wśród kandydatów do wzrostów widzi Apatora, ATM Grupę oraz dwie spółki biotechnologiczne. 

 • Celon Pharma rozpoczyna współpracę z Pure Biologics

  Celon Pharma nawiązała współpracę z biofarmaceutyczną firmą Pure Biologics w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze leków biotechnologicznych. Efektem współpracy będzie identyfikacja potencjalnych kandydatów na leki biotechnologiczne, które w kolejnym etapie zostaną rozwinięte przez Celon Pharma w obszarze przedklinicznym i klinicznym.

 • Celon Pharma: Lek Salmex został zarejestrowany w Hondurasie

  Agencia Farmacéutica Internacional zarejestrowała lek Salmex w Hondurasie pod handlową nazwą Ventiflu Discus. Rejestracja nastąpiła za pośrednictwem partnera biznesowego, na mocy zawartego porozumienia handlowego.

 • Celon Pharma z mocną poprawą zysków w I kwartale 2018 r.

  Celon Pharma odnotował 7,55 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 5,02 mln zł zysku rok wcześniej. W środę rano akcje spółki rosną o 2,6 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku