Celon Pharma zakończył analizę wyników II fazy badania leku na depresję

Omawiane walory:

Celon Pharma zakończył analizę wyników badania klinicznego II fazy leku opartego na esketaminie u pacjentów z depresją jednobiegunową w ramach tzw. follow up, czyli 6-tygodniowej rozszerzonej obserwacji.

celonpharma, akcje, lek, faza, kliniczna,

Celon Pharma zakończył analizę wyników II fazy badania leku na depresję

W badaniu II fazy, we wskazaniu depresji jednobiegunowej, wzięło udział 89 pacjentów z depresją lekooporną, zdefiniowaną jako brak odpowiedzi na co najmniej 2 dopuszczone do obrotu leki przeciwdepresyjne.

– Badanie miało na celu uzyskanie wstępnych danych na temat efektywności leku, a także danych na temat bezpieczeństwa, farmakokinetyki i tolerancji. Lek był podawany w 3 dawkach: 24 mg (N=22), 36mg (N=23), 48mg (N=22), uzyskanych wzrastającą ilością przeprowadzanych aktywnych wdechów inhalacyjnych. Lek podawano 4-krotnie (2 razy w tygodniu) w dniach 1, 4, 7, 11. Grupę placebo stanowiło 22 pacjentów. Podstawową skalą oceny efektywności była skala Montgomery Asberg Depression Rating Scale (MADRS) na dzień 14. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Lek był dobrze tolerowany. Zarejestrowane działania niepożądane wystąpiły u 27,3 proc.; 47,8 proc. i 40,9 proc. pacjentów dla dawki 24, 36 i 48 mg odpowiednio vs 45,5 proc. dla placebo. Zarejestrowano 2 ciężkie działania niepożądane, oba w grupie Esk 36mg (atak epilepsji i próba samobójcza w 27 dniu od zakończenia podawania leku). W badaniu nie zarejestrowano zgonów.

Dysocjacja mierzona skalą CADSS miała umiarkowane natężenie zgodne z oczekiwaniami i wcześniejszymi odczytami. Nie obserwowano negatywnych zmian w zakresie symptomów psychiatrycznych mierzonych skalą BPRS. Nie obserwowano również negatywnego wpływu leku na funkcje poznawcze mierzone skalą MoCA ani negatywnego wpływu na symptomy po dyskontynuacji (tzw. efekty z odstawienia) mierzone przy pomocy skali PWC-20.

– Zdaniem spółki, wyniki badania II fazy, pomimo relatywnie małej liczby włączonych pacjentów i w konsekwencji braku możliwości odpowiedniego wnioskowania statystycznego, pokazują jasny sygnał efektywności leku, najsilniej widoczny dla dawki 48 mg, oraz jego dobrą tolerancję i dobrą farmakokinetykę. Uzyskane dane kwalifikują lek do dalszego rozwoju klinicznego na większych populacjach – podsumowano.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CLNPHARMA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Celon Pharma uzyskał amerykański patent w zakresie agonistów receptora 5-HT7

  Celon Pharma uzyskał patent obejmujący agonistów receptora 5-HT7 oraz ich zastosowanie w leczeniu bólu, w terapii neuropatii, na terenie USA. Kurs akcji biofarmaceutycznej spółki rośnie w poniedziałek rano o 8,13 proc., a za jeden walor płacono 43,25 zł.

 • NCBR rekomenduje dofinansowanie 2 projektów Celon Pharma łącznie na 26,8 mln zł

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zarekomendowało dofinansowania dwóch projektów Celon Pharma: projektu rozwoju CPL'116 w leczeniu idiopatycznego zwłóknienia płuc kwotą 18,7 mln zł oraz projektu rozwoju CPL'36 w leczeniu dyskinez w chorobie Parkinsona kwotą 8,1 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek kwadrans po godz. 9 o 5,47 proc., a za jeden walor płacono 42,45 zł.

 • Celon Pharma: Testy kliniczne leku na COVID-19 mogą ruszyć w połowie 2022 r.

  Celon Pharma zakłada, że podawanie pacjentom innowacyjnego leku przeciwwirusowego na COVID-19 w ramach testów klinicznych ruszy w połowie 2022 r., poinformował prezes Maciej Wieczorek. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek o godz. 13:30 o 3,71 proc.

 • Celon Pharma ma rekomendację NCBR dot. dofinansowania projektu kwotą 39 mln zł

  Wniosek spółki Celon Pharma o dofinansowanie projektu "Opracowanie i wdrożenie do badań klinicznych i działalności własnej spółki, innowacyjnego terapeutyku przeciwwirusowego w terapii COVID-19 i infekcji grypowych" został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania. Rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 38,9 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w środę po godz. 15 o blisko 9 proc.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR