StockWatch.pl

CI Games miało blisko 2 mln zł straty netto w I kwartale 2019 r.

Omawiane walory:

Pierwszy kwartał tego roku CI Games zamknął na minusie, a przychody ze sprzedaży w ujęciu rocznym spadły o 44 proc do 4,3 mln zł. 

(Fot. CI Games/FB)

W pierwszych trzech miesiącach br. CI Games odnotował 1,95 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 0,58 mln zł zysku rok wcześniej. Na poziomie operacyjnym producent gier zamienił ubiegłoroczne 1,23 mln zł zysku w 1,98 mln zł straty. Przychody ze sprzedaży całego portfolio gier wyniosły blisko 4,3 mln zł, głównie dzięki Lords of the Fallen oraz serii Sniper.

– Obecna sytuacja finansowa Grupy CI Games jest zgodna z naszymi wcześniejszymi założeniami. Posiadamy ponad 11 mln zł środków pieniężnych, a dodatkowo w ramach kredytu mamy dostępne prawie 12 mln zł – powiedział prezes Marek Tymiński, prezes CI Games.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W I kwartale 2019 r. grupa koncentrowała się na kontynuacji produkcji gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”, której premiera planowana jest w trzecim kwartale tego roku, oraz na produkcji gry Lords of the Fallen 2. Grupa podpisała szereg umów na dystrybucję SGWC na kluczowych rynkach, m.in. z Maximum Games Ltd. z Anglii na obszar Wielkiej Brytanii i Irlandii; z Just For Games SAS z Francji na obszar Francji, z Five Star Games Pty. Ltd. z Australii – obszar Australii i Nowej Zelandii oraz z PAN Vision AB ze Szwecji na obszar Norwegii, Szwecji, Islandii, Danii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii. CI Games będzie samodzielnie prowadzić dystrybucję na najważniejszym rynku – w Stanach Zjednoczonych. W ramach działalności wydawniczej pod marką United Label Grupa w pierwszym kwartale 2019 r. kontynuowała współpracę z czterema studiami produkcyjnymi, które pracują nad grami z gatunku indie.

– Przed nami bardzo ważne miesiące. W najbliższych tygodniach rozpoczniemy długo oczekiwaną kampanię marketingową jednego z naszych najważniejszych tytułów – Sniper Ghost Warrior Contracts. Premiera gry w wersji na konsole oraz platformę PC nastąpi już w III kwartale 2019 roku – dodaje Marek Tymiński.

W czwartek kurs akcji CI Games spadł o 0,93 proc. do 1,07 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi obecnie nieco ponad 160 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR