Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych

Opublikowano: 2019-03-19 15:01:39

Omawiane walory:

Ciech rozpoczął szczegółowy przegląd opcji strategicznych w zakresie zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy Ciech, ze szczególnym uwzględnieniem docelowego modelu w postaci holdingu z podziałem kompetencji pomiędzy poszczególnymi obszarami biznesowymi i centralą oraz zmian w strukturze aktywów grupy.

Przegląd ten nakierowany jest na realizację zasadniczego celu wynikającego ze strategii, tj. stworzenie efektywnego i w pełni zdywersyfikowanego holdingu chemicznego generującego długookresowo pozytywną wartość dla akcjonariuszy. Osiągnięciu tego celu służyć ma również budowanie wartości poprzez zmiany w portfolio aktywów i skupienie się na obszarach o kluczowym znaczeniu dla działalności Grupy Ciech – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ramach przeglądu spółka dokona szczegółowej analizy modelu korporacyjno-organizacyjnego Grupy Ciech oraz możliwych działań służących jego optymalizacji w celu dostosowania struktury grupy do wyzwań wynikających ze strategii. Rozważane działania mogą obejmować m.in. przenoszenie poszczególnych aktywów w ramach grupy kapitałowej spółki, a także przeprowadzenie akwizycji oraz dezinwestycji wybranych aktywów. Analizy prowadzone przez spółkę będą połączone z badaniem rynku fuzji i przejęć w danych obszarach.

Przegląd w zakresie opcji zmian w strukturze aktywów będzie w pierwszej kolejności dotyczył spółek: Ciech Pianki oraz CiechTrading.

Zarząd Ciechu zastrzegł, że nie została podjęta żadna decyzja związana z wyborem określonej opcji co do konkretnych zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy ani w strukturze aktywów. Nie ma zatem pewności, czy i kiedy takie decyzje zostaną podjęte w przyszłości.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Ciech)

 • Chemia, czyli czarny koń sezonu wyników za II kwartał 2019 r.

  Do zamknięcia okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz wiadomo, że cały II kwartał będzie wyjątkowo udany dla branży chemicznej. 

 • Ciech uruchamia w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody

  Grupa CIECH uruchamia w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody oczyszczonej, stosowanej m.in. w dializach. Nowa linia zwiększa moce wytwórcze fabryki zlokalizowanej w Stassfurcie o ponad 80 proc. (50 tysięcy ton rocznie) oraz przyczyni się do poszerzenia portfolio produktów grupy o najbardziej zaawansowaną i specjalistyczną odmianę sody, stosowaną w przemyśle farmaceutycznym i leczeniu chorób nerek.

 • Skarbówka kwestionuje rozliczenia VAT spółki zależnej Ciechu

  Do pełnomocnika spółki Verbis ETA - spółki zależnej CIECHu - wpłynął protokół badania ksiąg. Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie prowadzi wobec spółki zależnej postępowanie podatkowe z tytułu rozliczenia VAT za IV kwartał 2013 roku. Spółka zależna oraz jej doradcy nie zgadzają się ze stanowiskiem Urzędu.

 • Analiza techniczna 5 gorących spółek z branży chemicznej

  Branża chemiczna wraca do łask inwestorów. W ciągu zaledwie trzech miesięcy indeks WIG-Chemia wzrósł o ponad 23 proc. WojCIECH Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, przy jakich poziomach cenowych warto zainteresować się akcjami czołowych spółek chemicznych notowanych na GPW.

 • Ciech: Odwrócenie odpisu na 260 mln zł powiększy jednostkowy wynik netto za 2018

  CIECH w ramach prac nad sprawozdaniem jednostkowym za 2018 r. przeprowadził testy na utratę wartości zaangażowania spółki w spółkach zależnych. Na podstawie przeprowadzonych analiz zarząd podjął decyzję o odwróceniu w całości dokonanych historycznie odpisów aktualizujących wartość udziałów w SDC GmbH w kwocie ok. 260 mln zł. Kwota odwrócenia odpisu powiększy wysokość jednostkowego wyniku finansowego netto za ub.r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku