Co dalej z kursami akcji Mercora i Quercus TFI – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

W tym roku o mikołajkowych wzrostach można mówić w odniesieniu do niewielkiej grupki spółek. Z pomocą eksperta z DM BOŚ sprawdziliśmy predyspozycje techniczne dwóch śmiałków, których kursy akcji energicznie ruszyły w górę.

Mija właśnie połowa grudnia, a rajdu św. Mikołaja w dalszym ciągu nie widać. Co gorsza, ubiegły tydzień przyniósł kilkuprocentowe spadki indeksów. Strachu naszej giełdzie napędzają zagraniczne parkiety. Ostatnia sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami indeksów, a dla indeksów Dow Jones i S&P500 miniony tydzień był najgorszy w całym 2014 roku. Inwestorów niepokoją spadające ceny ropy i konsekwencje tego dla światowej gospodarki. W efekcie silnej przeceny notowania surowca spadły do pięcioletnich minimów.

Na tle krajowych indeksów szczególnie słabo wygląda WIG250. Od początku roku indeksu małych spółek stracił prawie 16 proc.

– Krótka tegoroczna przygoda z indeksem WIG250 nie zapisze się dla inwestorów pomyślnie. Od momentu pierwszej publikacji indeksu w marcu przez znaczą część czasu znajdował się w tendencji spadkowej, która dopiero we wrześniu została przełamana. Aktualnie na wykresie dostrzec można konsolidację, która zapewne utrzyma się do końca roku, kiedy nowy indeks przestanie być publikowany i ustąpi miejsca starszemu i lepiej znanemu indeksowi sWIG80. – tłumaczy Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

wig250_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Mikołajowy zryw próbuje zafundować inwestorom Quercus TFI. Akcje funduszu w niespełna 3 tygodnie zyskały na wartości 17 proc. Z ostatnich informacji płynących ze spółki wynika, że w listopadzie aktywa pod zarządzenie funduszu inwestycyjnego nieznacznie spadły w ujęciu miesięcznym, a odkupienia netto osiągnęły poziom 62 mln zł. Jednak Quercus TFI zakłada stopniowe wygaszanie odkupień wraz z dalszą poprawą sytuacji rynkowej.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Quercus oraz Mercor wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercor, quercus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR