Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: mercor

 • 06 grudnia 2018

  Mercor nie przewiduje możliwości wypłaty dywidendy za bieżący rok obrotowy

  Mercor nie przewiduje możliwości wypłaty dywidend za rok obrotowy 2018/2019, poinformował prezes Krzysztof Krempeć.

 • 17 października 2018

  9 znanych spółek giełdowych z biznesem na przeglądzie

  Przegląd opcji strategicznych to dla jednych szansa na awans do wyższej ligi, a dla drugich ostatnia deska ratunku. StockWatch.pl sprawdził, o co walczą znane spółki z GPW i co skłoniło je do weryfikacji długoterminowych strategii.

 • 21 sierpnia 2018

  Mercor rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

  Mercor podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności oraz spółek z grupy kapitałowej. We wtorek kurs akcji spółki przy ponadprzeciętnych obrotach spada o prawie 2 proc.

 • 17 sierpnia 2018

  Mercor wypracował 4,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018/19 r.

  Mercor odnotował 5,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w I kw. roku obrotowego 2018/2019, tj. od 1 kwietnia do 30 czerwca 2018 r., wobec 2,93 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 18 grudnia 2017

  DM BOŚ dodał Inter Cars, Mercor, Idea Bank i Lena Lighting do top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje spółek: Inter Cars, Mercor, Idea Bank i Lena Lighting. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Marvipol, Ergis, PGNiG i Robyg.

 • 01 grudnia 2017

  WIG20 znów leży na deskach. Robyg rośnie w reakcji na wezwanie

  Rekordy na Wall Street i świetne dane z Polski znów są jedynie tłem dla mocnej wyprzedaży na giełdzie w Warszawie. W piątek w południe WIG20 kontynuuje czarną serię i traci ponad 1 proc. 

 • 30 stycznia 2017

  Co dalej z kursami akcji Mercor i MCI Capital – analiza techniczna

  Giełdowe maluchy też załapały się na styczniowy rajd. Ekspert z DM BOŚ sprawdził, jak ubiegłotygodniowe wzrosty przełożyły się na sytuację techniczną akcji producenta biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz funduszu inwestycyjnego.

 • 07 sierpnia 2015

  Giełda w rozsypce przez polityków, w grze banki, Tauron i Apator

  Przedwyborcze ruchy polityków sieją postrach wśród inwestorów. Po czwartkowym trzęsieniu ziemi w sektorze bankowym na rynku brakuje chętnych do kupowania mocno przecenionych walorów. W centum uwagi światowych rynków finansowych są popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • 27 lipca 2015

  7 spółek dywidendowych na drugą połowę wakacji

  Nic tak nie leczy ran inwestorów podczas rynkowej zawieruchy jak solidny zastrzyk gotówki w postaci dywidendy. StockWatch.pl z sierpniowego kalendarium wybrał spółki, które najlepiej zasilą portfele swoich akcjonariuszy.

 • 14 lipca 2015

  Mercor proponuje dywidendę z 9,5-proc. stopą

  Grupa działająca na rynku systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych chce w tym roku przeznaczyć do podziału między akcjonariuszy 16 mln zł. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na sierpniowym walnym.

 • 10 lipca 2015

  Mercor przymierza się do przejęcia węgierskiego konkurenta

  Mercor chce odważnym ruchem akwizycyjnym rozszerzyć ofertę oraz wzmocnić pozycję grupy na rynkach polskim, czeskim, słowackim i węgierskim. Dopięcie transakcji przejęcia węgierskiej spółki Dunamenti planowane jest do końca lutego 2016 r.

 • 10 lutego 2015

  9 zamożnych spółek z zadatkami na solidną dywidendę

  Czy słońce czy deszcz, dywidendy są dla inwestora parasolem bezpieczeństwa. W tym roku znów szykują się obfite żniwa, toteż StockWatch.pl już teraz przygotował listę dziewięciu spółek siedzących na gotówce i myślących o wynagrodzeniu swoich akcjonariuszy.

 • 23 grudnia 2014

  Mercor w przyszłym roku może wypłacić nawet 9-proc. dywidendę

  Noble Securities spodziewa się wysokiej dywidendy po spółce działającej w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. W najnowszej rekomendacji biuro oszacowało wartość jednej akcji Mercora z około 30-proc. przebitką. 

 • 15 grudnia 2014

  Co dalej z kursami akcji Mercora i Quercus TFI – analiza techniczna

  W tym roku o mikołajkowych wzrostach można mówić w odniesieniu do niewielkiej grupki spółek. Z pomocą eksperta z DM BOŚ sprawdziliśmy predyspozycje techniczne dwóch śmiałków, których kursy akcji energicznie ruszyły w górę.

 • 11 grudnia 2014

  Wahania cen ropy nadają ton giełdom, rośnie PGNiG i Sfinks

  W pierwszych godzinach czwartkowej sesji inwestorzy próbują odrobić choć część poniesionych w poprzednich dniach strat. Problem w tym, że kupującym brakuje mocnych argumentów, które uzasadniałyby przedłużenie odreagowania w czasie.

 • Mercor zwiększa zyski i obiecuje hojną dywidendę

  Grupa działająca w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych mimo kulejących przychodów popisała się dynamicznym wzrostem zysków. Zarząd zgłosił chęć wypłaty dywidendy o stopie 5-6 proc.

 • 24 października 2014

  Indeksy kontynuują wzrosty, w szczytowej formie PGE i ZE PAK

  Unijny pakiet klimatyczny z korzystnymi zapisami dla polskiej energetyki poprawił nastroje na warszawskiej giełdzie. Wzrosty byłby jeszcze większe, gdyby nie strach na Zachodzie przed rozszerzeniem epidemii eboli.

 • 01 października 2014

  10 spokojnych cyklicznych spółek na zawirowania IV kwartału

  Klimat na warszawskiej giełdzie w końcówce roku będzie kształtować sytuacja na Wall Street oraz decyzje RPP, ale zdaniem rynkowych ekspertów nawet negatywny obrót spraw makro nie przekreśla szans na rajd św. Mikołaja. Na rynku jest pod dostatkiem ciekawych spółek.

 • 12 czerwca 2014

  Rynek chowa się w cieniu korekty, w grze Mercor, Serinus i Broad Gate

  Decyzje EBC dały impuls do zmiany tendencji na warszawskiej giełdzie, ale aktualnie wzrosty hamuje pogorszenie nastrojów na globalnych giełdach. Obecność indeksów na historycznych szczytach cenowych wiąże się z ryzykiem korekty, a pretekstem do niej mogą być świeże prognozy wzrostu gospodarczego opublikowane przez Bank Światowy.

 • 11 czerwca 2014

  Pięć nadzianych spółek z królewską stopą dywidendy

  Wciąż można zgarnąć krocie z ubiegłorocznych zysków spółek. Najnowsza zestawiona przez StockWatch.pl piątka proponuje dywidendy o stopie od 12 proc. do ponad 50 proc. Przy pomyślnych wiatrach pierwsze wypłaty przypadną już podczas wakacji.

 • Giełda zbiera siły do kontynuacji zwyżki, w grze GPW, Mercor i Kernel

  Początek środowej sesji przynosi nieznaczne spadki głównych indeksów warszawskiej giełdy, ale w szerszej perspektywie sytuacja wygląda całkiem nieźle. Wzrosty z ostatnich tygodni zanegowały kilkumiesięczny trend spadkowy, co daje nadzieję na trwalszą poprawę sytuacji na GPW. Zagrożeniem dla realizacji pozytywnego scenariusza może być niska aktywność rynku.

 • 28 maja 2014

  9 przemysłowych spółek, które dzielą łupy wojenne

  Kryzys na Ukrainie komplikuje biznes wielu giełdowym spółkom i tylko niektóre wyjdą z wojny obronną reką. Eksperci radzą postawić raczej na firmy przemysłowe sprofilowane na Zachód. StockWatch.pl sprawdził, dla kogo zawirowania za wschodnią granicą są szansą na zajęcie nowych pozycji w Europie Zachodniej.

 • 11 marca 2014

  17 giełdowych spółek z ryzykowną ekspozycją na rynki wschodnie

  Kursy akcji eksporterów oraz firm kooperujących w Rosji zmroziła groźba konfliktu zbrojnego z Ukrainą. Eksperci są zdania, że ten stan może potrwać jeszcze przez kilka następnych miesięcy. Sprawdziliśmy, które spółki z GPW są najbardziej wrażliwe na rosyjskie wstrząsy.

 • 05 lutego 2014

  12 tłuściutkich spółek pod wykrojenie soczystej dywidendy

  Zapowiada się kolejny rok dywidendowych żniw. Zdaniem ekspertów, najlepsze spółki zapewnią stopę przekraczającą 10 proc. Żniwa zapewnią z jednej strony blue chipy, a z drugiej bogate giełdowe maluchy.

 • 22 stycznia 2014

  7 dorodnych przebiśniegów z dywidendowego ogródka

  Giełda dywidend już ruszyła. Z pierwszych deklaracji spółek wynika, że w nowym sezonie nie zabraknie hojnych propozycji podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. StockWatch.pl przygotował drogowskaz dla łowców ekstra zysków w żywej gotówce.

 • 04 października 2013

  9 spółek granych pod wejście inwestora strategicznego

  Zapowiedzi dużych transakcji z udziałem kilku giełdowych spółek podgrzały atmosferę na warszawskim parkiecie. StockWatch.pl idąc tym tropem rozejrzał się za kolejnymi potencjalnymi kandydatami do roszad właścicielskich. Zobacz, jakie spółki trzymają miejsce dla nowego inwestora.

 • wczoraj

  Raport: Reforma OFE okazją do przejęć i nowej hossy

  Duże spółki giełdowe i fundusze zastanawiają się, czy wykorzystać zmiany w OFE jako okazję do ciekawych przejęć. Przekonfigurowany w ten sposób rynek miałby dużą szansę przyciągnąć świeży kapitał, który dusi się na niskooprocentowanych lokatach. Sprawdziliśmy kto jest na liście potencjalnych kandydatów do przejęcia przez inwestorów branżowych.

 • 06 września 2013

  Mercor zmienia strategię i gasi część biznesu

  Spółka dzięki upłynnieniu aktywów chce m. in. spłacić zadłużenie oraz wdrożyć program inwestycyjny. Zarząd chce także 50 proc. zdobytych środków wydać na dywidendę lub buy back. Kurs mocno podskoczył z radości.

 • 19 marca 2013

  Ośmiu eksporterów zarabiających krocie w Rosji

  Kursy eksporterów radzą sobie ostatnio znacznie lepiej niż indeksy. Prowadzą spółki, które nauczyły się korzystać z potężnego potencjału rynku rosyjskiego. StockWatch.pl przeprowadził przegląd największych beneficjentów tegorocznej prosperity w handlu ze Wschodem.

 • 21 stycznia 2013

  35 spółek, w których OFE siedzą tuż pod progiem 5 proc.

  StockWatch.pl wraz z firmą Analizy Online prezentuje pierwszą odsłonę cyklu analiz portfeli Otwartych Funduszy Emerytalnych. Autorami są analitycy monitorujący działające w Polsce fundusze. Na początek sprawdzamy, w których spółkach OFE ukryły się tuż pod progiem 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku