Co dalej z kursami ATM Grupa i Serinus Energy – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Ekspert z DM BOŚ proponuje uważnie obserwować zachowane kursu akcji dwóch wybranych reprezentantów branży mediowej i paliwowej. Jego zdaniem w obu wypadkach notowania po spełnieniu kilku warunków mają szansę na mocniejszy ruch w górę.

Druga połowa października dała nadzieję na powrót do wzrostów. Dzięki odbiciu indeks szerokiego rynku zdołał zniwelować październikową przecenę do około 2 proc. W ubiegłym tygodniu ważny impuls przyszedł z Japonii. Nieoczekiwanie bank centralny tego kraju ogłosił zwiększenie programu stymulacji monetarnej. Od razu wśród ekspertów pojawiły się głosy, że wesprze to indeksy akcyjne na świecie w oczekiwaniu na podobny ruch ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Wcześniej w Stanach Rezerwa Federalna oficjalnie zdecydowała o zakończeniu własnego programu luzowania ilościowego. Fed podtrzymał jednocześnie, że nie zamierza na razie zmniejszać swojej sumy bilansowej, która w wyniku QE wzrosła do 4,48 bln USD i będzie reinwestował przychody z zapadających obligacji.

– Po trudnym na rynku przełomie września i października w minionym tygodniu doszło do przełamania złej passy i indeks wyszedł ponad linię korekty. Aktualnie WIG zaszedł do dolnego ograniczenia wcześniejszej formacji głowy z ramionami i jest to ważne miejsce. Cały czas bowiem zwyżki można traktować jako ruch powrotny do wspomnianej formacji i dopiero wyjście indeksu powyżej 54 tys. pkt. złamałoby tę koncepcję. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

WIG_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Ekspert dostrzega ciekawą sytuację na kursie akcji ATM Grupa. Niedawno analitycy DM BDM obniżyli rekomendację dla spółki z kupuj do trzymaj, a cenę docelową wyznaczyli na 3,62 zł. Biuro podkreśla, że notowania spółki licząc od 2013 roku zachowują się pozytywnie na tle innych podmiotów z obszaru media/rozrywka notowanych na GPW. Według autorów raportu po serii silnych wzrostów na obecnym etapie z perspektywy średnioterminowej większość pozytywnych impulsów została już uwzględniona w wycenie ATM Grupa.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów ATM Grupa oraz Serinus Energy wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atmgrupa, serinus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR