Co dalej z kursami City Interactive i Hygieniki – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Obie spółki należą w poniedziałek do ścisłego grona liderów wzrostów i nie są blue chipami. Z pomocą eksperta od techniki sprawdziliśmy, czy to początek kolejnej fali wzrostowej w wykonaniu City Interactive i Hygieniki, czy też tylko ruch korekcyjny.

W poniedziałek giełda znowu gra pod batutą największych spółek. Jednak to kilka mniejszych zwraca uwagę z powodu skali zwyżki. Kilkuprocentowe wybicie notują m.in. City Interactive oraz Hygienika. Obie spółki już we wcześniejszych miesiącach imponowały skalą wzrostów.

Kurs Hygieniki potrzebował trzech miesięcy, by z około 0,90 zł wspiąć się na ponad 1,50 zł. Swoje zrobiły doniesienia, że konkurencyjna firma Kimberly-Clark zapowiedziała wycofanie się z produkcji i sprzedaży pieluszek Huggies we wszystkich krajach Europy z wyjątkiem Włoch. Do tego nosi się z zamiarem sprzedaży marki Velvet. Oprócz tego na wyobraźnię inwestorów podziały informacje, że właściciel FoodCare Wiesław Włodarski chce przejąć kontrolę nad giełdową spółką. Również prezes Hygieniki i jej udziałowiec Kamil Kliniewski dawał do zrozumienia, iż będzie zwiększał zaangażowanie w kapitale. Jednak mimo hucznych zapowiedzi w ostatnich tygodniach na kursie widać realizację zysków. >> Odwiedź stronę analityczną spółki.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Hygienika i City Interactive wraz z wykresami i szczegółowym omówieniem i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, hygienika, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Hygienika, PC Guard i Ursus wyróżniają się na sennym rynku

  Indeksy warszawskiej giełdy notują w tym tygodniu wzrosty, ale bliskość ważnych oporów technicznych oraz oczekiwanie na ważne dane makro ogranicza aktywność graczy. Niskie obroty oraz czwartkowa przerwa w handlu na polskim rynku mogą skutkować gwałtownymi ruchami cen akcji.

 • Rynek w kleszczach konsolidacji, gorąco na Hygienice i Global Energy

  Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od nieznacznych zmian indeksów, którym towarzyszą niskie obroty. Wpisuje się to w schemat konsolidacji, w której w ostatnich dniach ugrzęzły indeksy. Uspokojenie sytuacji na Ukrainie zdjęło z rynku znaczną presję, ale nie brakuje innych negatywnych informacji, które nie pozwalają mu rozwinąć skrzydeł.

 • 10 spółek kandydujących w wyborach do marcowej hossy

  Z sondy przeprowadzonej przez StockWatch.pl wynika, że giełdowi maklerzy obstawiają kontynuację dobrej passy na warszawskim parkiecie. W gronie faworytów są spółki z perspektywą poprawy wyników i z niskim zadłużeniem. Najwięcej okazji czeka w segmencie małych i średnich firm.

 • Co dalej z kursami Hygieniki i Polnordu – analiza techniczna

  Notowania obu spółek pozytywnie wyróżniają się na tle niezbyt mocnego rynku. Ekspert z DM BOŚ kreśli poziomy, do których mogłyby dotrzeć kursy akcji przedstawicieli indeksu sWIG80.

 • Hygienika zdobyła tańsze finansowanie i wycofuje się z Catalyst

  Kurs akcji spółki działającej w branży środków higieny osobistej znowu ma powody do wzrostów. HYGIENIKA zapowiedziała przedterminowy wykup ostatniej serii obligacji notowanych na rynku długu. Dodatkowo w akcjonariacie ujawnił się nowy fundusz.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR