Co dalej z kursami Grajewa i Vindexusa – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Groźba konfliktu zbrojnego między Rosją i Ukrainą wciąż trzyma rynek na hamulcu, ale analitycy nie porzucają nadziei na kontynuację hossy. Ekspert z DM BOŚ w tym kontekście zwraca uwagę na ciekawy układ techniczny wykresów dwóch spółek.

Warszawski parkiet zareagował w poniedziałek paniczną wyprzedażą na groźbę wojny, a w kolejnych dniach ruszył do odrabiania strat. Pod koniec tygodnia inwestorzy ostrożnie podchodzili do kupowania akcji. Głównym powodem są jest ryzyko nieprzewidzianych ruchów ze strony Rosji.

Na szczęście polityczna zawierucha nie zdołała zepchnąć indeksu szerokiego rynku poniżej 50 tys. pkt. Ten poziom jest ważnym bastionem hossy.

– Miniony tydzień stał pod znakiem zamieszania wokół Ukrainy, za sprawą którego indeks szerokiego rynku zniżkował poniżej najbliższego wsparcia położonego tuż pod poziomem 52 tys. pkt. Taki ruch anulował wcześniej wygenerowany sygnał kupna, ale już kolejnego dnia udało się nad wspominane wsparcie powrócić. Główna średnia wciąż jednak ma problemy z luką wygenerowaną na początku tygodnia i chęć odpoczynku na niższych poziomach w tym momencie nie może dziwić. Wciąż najważniejszym poziomem są okolice 50 tys. pkt. i dopóki rynek jest powyżej, dopóty mówić możemy o hossie. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

Kliknij aby powiększyć

Ekspert zwraca uwagę na ostatnie zachowanie kursu akcji Grajewa. Niedawno spółka na konferencji zapowiedziała, że może osiągnąć wynik EBITDA na poziomie 200 mln zł szybciej niż w cztery lata deklarowane w maju 2013 r. Grajewo podtrzymuje plany inwestycyjne na poziomie 100 mln zł w 2014 r. Jednocześnie liczy na wzrost rynku o 3-5 proc. rocznie. W minionym kwartale spółka zarobiła na czysto 31 mln zł, o 143 proc. więcej niż w porównywalnym okresie 2012 roku. Natomiast EBITDA wzrosła z 34,7 mln zł do 55,4 mln zł. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz w ATTrader.pl


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Grajewo oraz Vindexus wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT grajewo, vindexus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR