GPM Vindexus rekomenduje wypłatę 0,30 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Giełdy Praw Majątkowych Vindexus zamierza rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 0,3 zł na jedną akcję z zysku za 2018 rok.

W czerwcu ub. roku akcjonariusze GPM Vindexus zdecydowali o przeznaczeniu 2,9 mln zł na dywidendę, tj. wypłatę w wysokości 0,25 zł na akcję z zysku za 2017 r. Rok wcześniej akcjonariusze spółki przeznaczyli 2,32 mln zł na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 0,2 zł na akcję.

Polityka dywidendowa GPM Vindexus na lata 2017-2020 zakłada regularne rekomendowanie dywidendy i coroczne jej zwiększanie o minimum 5 gr na akcję.

Giełda Praw Majątkowych (GPM) Vindexus odnotowała 17,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 18,89 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 15,62 mln zł wobec 2,98 mln zł zysku rok wcześniej.

Giełda Praw Majątkowych Vindexus została założona w 1995 roku i od początku związana jest z polskim rynkiem wierzytelności. Działalność spółki opiera się przede wszystkim na zakupie portfeli wierzytelności i dalszej ich egzekucji na własny rachunek oraz na windykacji na zlecenie. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vindexus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR