Columbus Energy ma umowy nabycia projektów PV o łącznej mocy ok. 20 MW

Omawiane walory:

Columbus Energy zawarł umowy nabycia 100 proc. udziałów w spółkach Greenprojekt 6, Greenprojekt 18, Ecowolt 6, Ecowolt 7, Sun Energy Invest realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych (PV) o łącznej mowy ok. 20 MW, których szacunkowa wartość po wybudowaniu wyniesie ok. 70 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w piątek rano o 12,47 proc., a za jedną akcję zapłacimy 82,10 zł.

columbus, fotowoltaika, akcje,

Fot. Pexels

– Transakcje zostały zrealizowane na następujących warunkach:

– umowa nabycia 100 udziałów, stanowiących 100 proc. udziałów w spółce Greenprojekt 6 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, która realizuje przedsięwzięcia elektrowni fotowoltaicznych (słonecznych) o mocy do 1 MW (2 projekty), o mocy do 1,5 MW (1 projekt) oraz do 2 MW (1 projekt) i posiada kluczowe prawa i decyzje administracyjne niezbędne do realizacji tych projektów, za łączną kwotę 1.179.079,14 zł;

– umowa nabycia 100 udziałów, stanowiących 100 proc. udziałów w spółce Greenprojekt 18 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, która realizuje przedsięwzięcia elektrowni fotowoltaicznych (słonecznych) o mocach: do 1 MW (2 projekty) i o mocach do 0,250 MW i do 0,500 MW oraz posiada kluczowe prawa i decyzje administracyjne niezbędne do realizacji tych projektów, za łączną kwotę 584.219,71 zł;

– umowa nabycia 100 udziałów, stanowiących 100 proc. udziałów w spółce Ecowolt 6 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, która realizuje przedsięwzięcia elektrowni fotowoltaicznych (słonecznych) o mocach: do 1 MW (5 projektów) oraz posiada kluczowe prawa i decyzje administracyjne niezbędne do realizacji tych projektów, za łączną kwotę 1.605.655,01 zł;

– umowa nabycia 100 udziałów, stanowiących 100 proc. udziałów (dalej: Udziały) w spółce Ecowolt 7 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, która realizuje przedsięwzięcia elektrowni fotowoltaicznych (słonecznych) o mocach: do 2 MW (2 projekty) oraz posiada kluczowe prawa i decyzje administracyjne niezbędne do realizacji tych projektów, za łączną kwotę 1.275.464,28 zł;

– umowa nabycia 51 udziałów, stanowiących 100 proc. udziałów w spółce Sun Energy Invest sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, która realizuje przedsięwzięcia elektrowni fotowoltaicznych (słonecznych) o mocach: do 1 MW (2 projekty) i do 4 MW (1 projekt) oraz posiada kluczowe prawa i decyzje administracyjne niezbędne do realizacji tych projektów, za łączną kwotę 1.225.455,75 zł – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Columbus Energy zawarł aneks do umowy warunkowej sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Ecowolt 5 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie, zawartej 14 maja 2020 r., na podstawie której zmianie uległa kwota płatności za 100% udziałów tej spółki na 1 545 241,02 zł z 4 802 596 zł w terminie do 14 dni roboczych od dnia, w którym Ecowolt 5 uzyska prawomocne warunki przyłączenia dla realizowanego projektu. W przypadku, jeżeli sprzedający doprowadzą do uzyskania dodatkowych warunków przyłączenia lub podpisanej rynkowej umowy PPA dla projektu realizowanego przez Ecowolt 5 w zakresie między mocą przyłączenia 3,5 MW a określoną w pierwotnym brzmieniu umowy tj. 12 MW to Columbus Energy zapłaci sprzedającym należność stanowiącą iloraz z iloczynu mocy przyłączeniowej pomiędzy wartością 3,5 MW a 12 MW oraz kwoty 4.117.544,72 zł oraz liczby 12, podano także.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Columbus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Rollercoaster na kursie Columbus Energy. Koronawirus położył się cieniem na wyniki

  Najnowsze wyniki finansowe rozbujały notowania dostawcy usług na rynku instalacji fotowoltaicznych. Prezes przyznaje, że rezultaty byłyby znacznie lepsze, gdyby nie pandemia.

 • Giełdy wpatrzone w szczyt UE, światłowody windują kurs Orange

  Głównym tematem dnia jest startujący dziś dwudniowy szczyt Unii Europejskiej. Szybkie porozumienie ws. budżetu i unijnego Fundusz Odbudowy może dać kopa giełdom. Na GPW kolejną mocną sesję zalicza Orange Polska.

 • Columbus Energy ma umowy ws. projektów PV o łącznej mocy 555,6 MW

  COLUMBUS Energy podpisał z estońską spółką Huffington Invest Group umowę w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych (PV) o łącznej mocy (na dzień zawarcia) 472,6 MW oraz umowę z polską spółką ELQ w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy (na dzień zawarcia) 83 MW. COLUMBUS Energy otrzymał też wypowiedzenie umowy joint venture z Unisun Energy.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

  W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR