DataWalk sprzedał do MLARS DOJ licencję wieczystą na platformę analityczną

Omawiane walory:

DataWalk Inc. - spółka zależna DataWalk - otrzymał zamówienia z Research Innovations Inc. w USA (RII) w ramach realizacji zlecenia od Departamentu Sprawiedliwości USA. Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji wieczystej w zakresie pełnego produkcyjnego wykorzystania platformy analitycznej DataWalk w wydziale Money Laundering and Asset Recovery Section DOJ. System DataWalk zostanie wdrożony w celu wsparcia działalności MLARS związanej ze ściganiem i koordynowaniem wrażliwych, wielostronnych, międzynarodowych dochodzeń dotyczących prania pieniędzy i odzyskiwania majątku.

datawalk, umowa, usa, departament, sprawiedliwości, informatyka

Fot. fb/DataWalk

Zlecenie zostało pozyskane w ramach konsorcjum z RII oraz stanowi kontynuację współpracy nawiązanej pomiędzy ww. podmiotami.

– Uzyskane przez konsorcjum zamówienie stanowi potwierdzenie atrakcyjności oferty, której kluczowym elementem jest platforma DataWalk, jako alternatywy wobec obecnie wykorzystywanych w DOJ i MLARS rozwiązań takich, jak system Palantir oraz zwiększa możliwości skutecznego ubiegania się o kolejne zlecenia od podmiotów podległych DOJ w ramach szerokiego projektu o nazwie Data Analytics Solution and Services – czytamy w komunikacie.

Pozyskane zamówienie potwierdza realną możliwość konkurowania spółki z Palantir, daje możliwość uzyskania światowej klasy referencji, stanowi realizację kluczowego elementu strategii rozwoju DataWalk oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej w Ameryce Północnej.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Kurs akcji DataWalk zareagował na tą informację wzrostem o prawie 9 proc. W czwartkowy poranek za jedną akcję zapłacimy obecnie 83,60 zł

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT DATAWALK, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR