DataWalk wyemituje nowe akcje po 46 zł za sztukę

Omawiane walory:

DataWalk zakończył negocjacje z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi, dotyczące ich uczestnictwa w ewentualnej subskrypcji prywatnej akcji. Zarząd spółki podwyższył także kapitał w drodze emisji do 327.000 akcji zwykłych serii N. Ustalona cena emisyjna akcji wynosi 46 zł.

DataWalk,emisja,akcje

Paweł Wieczyński, prezes DataWalk (Fot. mat. prasowe)

– Pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, oferujących kapitał na korzystnych warunkach, leży w interesie spółki oraz stanowi wyraz potrzeb inwestycyjnych grupy kapitałowej emitenta wynikających z przynoszącej oczekiwane rezultaty strategii. Uzyskane środki przyczynią się do zwiększenia tempa i skali rozwoju biznesu grupy na kluczowych rynkach – czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki na mocy uchwały podwyższył kapitał zakładowy z kwoty 413.804,80 zł do kwoty nie niższej niż 413.804,90 zł, tj. o kwotę nie niższą niż 0,1 zł i nie wyższą, niż 32.700 zł w drodze emisji nie mniej niż 1 i nie więcej niż 327.000 akcji zwykłych na okaziciela serii N o wartości nominalnej 0,1 zł każda. Ustalona za zgodą rady nadzorczej cena emisyjna akcji wynosi 46 zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zgodnie z postanowieniem powołanej uchwały, za zgodą rady nadzorczej, pozbawiono jednocześnie dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru akcji.

– Pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru leży w interesie spółki jako, że ma na celu optymalizację procesu pozyskiwania finansowania dla prowadzonej przez spółkę działalności oraz efektywnego rozwoju jej obecnych oraz przyszłych projektów, zapewniając spółce niezbędną elastyczność w zakresie możliwości pozyskiwania dodatkowego kapitału. Pozbawienie akcjonariuszy prawa poboru posiada pełne ekonomiczne uzasadnienie, jak również jawi się jako rzeczywiście pożądane z punktu widzenia najlepszego interesu spółki, co za tym idzie – również jej akcjonariuszy. Powyższe umożliwi sprawne pozyskiwanie środków pieniężnych od nowych inwestorów – czytamy dalej.

Zgodnie z postanowieniami uchwały, umowy objęcia akcji zawierane będą do dnia 4 października 2019 r.

DataWalk (dawniej PiLab) to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT DATAWALK, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR