Dekpol w ramach publicznej emisji oferuje obligacje warte 11 mln zł

Omawiane walory:
Budowlano-deweloperska spółka oferuje 3,5-letnie obligacje z oprocentowaniem zmiennym WIBOR 6M plus 5,4 pkt proc. marży. Zapisy trwają do 18 grudnia 2020 r.
dekpol,obligacje,emisja

Dekpol w ramach publicznej emisji oferuje obligacje warte 11 mln zł

Grudniowa oferta Dekpolu dotyczy 11 tys. obligacji po 1 tys. zł każda. Minimalny próg zapisu to 25 sztuk, czyli 25 tys. zł. Oprocentowanie papierów jest zmienne i wynosi WIBOR 6M plus 5,4 pkt proc. marży, co daje 5,65 proc. w pierwszym okresie odsetkowym. Kupon będzie wypłacany w okresach półrocznych, zgodnie z harmonogramem.

Terminy wypłaty kuponu od obligacji

Oferowane papiery dłużne są 3,5-letnie, a dzień wykupu wyznaczono na 22 czerwca 2024 roku. Spółka zastrzegła sobie prawo wcześniejszego wykupu. Jeśli z niego skorzysta, wypłaci inwestorom premię od 0,25 proc. do 1,25 proc. w zależności od momentu wykupu. Obligacje docelowo mają trafić do obrotu na Catalyst.

Zapisy na obligacje Dekpolu trwają do 18 grudnia. Zgodnie z harmonogramem, planowany termin rozrachunku transakcji to 22 grudnia.

>> Szczegóły oferty, memorandum informacyjne i zapisy na obligacje Dekpolu znajdziesz tutaj

Dekpol poprawia wyniki

Budowlano-deweloperska spółka jest już po publikacji wyników za III kwartał. Dekpol odnotował 11,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 6,66 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny urósł r/r z 11,3 mln zł do 21,41 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży również okazały się znacznie lepsze niż przed rokiem i wyniosły 218,5 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach Dekpol miał 44,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 24,16 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 745,96 mln zł w porównaniu z 611,72 mln zł rok wcześniej.

– W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Dekpol na koniec trzeciego kwartału 2020 roku realizował kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 762 mln zł netto. Do zafakturowania po okresie sprawozdawczym pozostanie ponad 350 mln zł netto, z czego ponad połowa zostanie zrealizowana w 2020 roku. Tym niemniej projekty pozyskane w poprzednich okresach sprawozdawczych budują w części ich wartości przychód roku obrotowego 2021. Segment generalnego wykonawstwa – w ramach strategii krótko – i średnioterminowej – niezmiennie koncentruje swoje działania wokół budownictwa przemysłowo – logistycznego, które jak spodziewa się Spółka będą stanowiły około 80 proc. spodziewanego obrotu za rok 2020 – podała spółka w raporcie.

W ramach segmentu deweloperskiego grupa utrzymuje stabilną pozycję na rynku. W III kwartale br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 22 lokale. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku kontraktacja była na poziomie 87 lokali. W przychodach segmentu deweloperskiego w III kwartale br. rozpoznana została sprzedaż 134 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku rozpoznanych lokali było 163, a w całym 2019 roku 490 lokali. W okresie trzech kwartałów 2020 roku grupa rozpoznała w wyniku finansowym 571 lokali wobec 372 lokali w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wartość rozpoznanych lokali wyniosła 256 mln zł.

Historycznie grupa Dekpol charakteryzowała się podwyższonym poziomem zadłużenia, co związane było z szybkim rozwojem i wysokimi nakładami inwestycyjnymi. W ostatnich kwartałach sytuacja uległa pewnej zmianie. Spółka znacząco poprawiła wyniki i zmniejszyła zadłużenie. Poziom zadłużenia netto jest niższy, zarówno w wartościach bezwzględnych (225 mln zł na koniec 2018 do 130 mln zł na koniec września 2020) jak i w ujęciu wskaźnikowym. Wskaźnik Dług netto/Kapitał własny spadł z poziomu 1,17 na do 0,45, a wskaźnik Dług netto/EBITDA LTM spadł z 3,73 do 1,18.

Kliknij, aby powiększyć.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o dekpol)

  • Dekpol miał ponad 11 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

    DEKPOL odnotował 11,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2020 r. wobec 6,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

  • Dekpol ma list intencyjny ws. wejścia w projekty fotowoltaiczne

    DEKPOL zawarł z firmą T&T list intencyjny, w myśl którego rozpocznie realizację projektów na rynku fotowoltaiki, podała spółka. W ramach współpracy rozpoczęto projektowanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 75 MW. Spółki szacują, że kooperacja może docelowo dotyczyć realizacji projektów elektrowni fotowoltaicznych o szacowanej łącznej mocy nawet do 500 MW. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek o godz. 9:30 o blisko 7 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR