DM BOŚ podwyższył cenę docelową dla akcji KGHM-u do 133 zł

Omawiane walory:

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 6 października wydał zalecenie trzymaj dla KGHM-u z średnią wyceną w horyzoncie 12 miesięcy na poziomie 133 zł na akcję.

kghm,rekomendacje,akcje

DM BOŚ podwyższył 12-miesięczna wycenę akcji KGHM do 133 zł. (Fot. spółka)

Poziom cen miedzi i srebra w ostatnich tygodniach przekroczył oczekiwania analityka. Ekspert zakładał wcześniej negatywny wpływ pandemii i spowolnienia gospodarczego na te ceny, a tymczasem trzymiesięczne kontrakty na LME sięgają prawie 25 tys. zł za tonę (+12 proc. r/r).

– Wygląda na to, że kluczową rolę na rynku miedzi odegrała ograniczona podaż surowca. Ceny spot srebra (w PLN) zanotowały również spektakularny, bo aż 32 proc., wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. W obecnych warunkach makroekonomicznych jesteśmy zmuszeni przyjąć założenia wyższych cen tych surowców, co z kolei istotnie podwyższa nasze prognozy finansowe dla KGHM. Podwyższamy docelową cenę miedzi/ srebra do 7 tys. USD/t (poprzednio 6 tys. USD/t)/20 USD za uncję (poprzednio 18 USD za uncję). Podtrzymujemy poprzednią prognozę kursu USD/PLN w wysokości 3,8 – czytamy w raporcie przygotowanym przez Łukasza Prokopiuka.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W rezultacie 12-miesięczna wycena walorów KGHM wzrosła do 133 zł na akcję i wobec fundamentalnego potencjału wzrostu analityk podwyższył długoterminową fundamentalną rekomendację do trzymaj (poprzednio sprzedaj).

– Pragniemy zwrócić uwagę, że nasza wycena odzwierciedla bieżące ceny miedzi i srebra (założyliśmy nieco wyższe ceny miedzi, natomiast niższe ceny srebra od obecnych). Każde widoczne odchylenie cen surowców w górę/dół w stosunku do naszych oczekiwań spowoduje podwyższenie/ obniżenie naszej wyceny. Podtrzymujemy natomiast krótkoterminową rekomendację relatywną Niedoważaj dostrzegając rosnące ryzyka związane z ewentualnym spadkiem cen surowców na poziom niższy niż obecnie – czytamy w raporcie.

Analityka niepokoi natomiast nagły wzrost zapasów miedzi na LME sprzed kilku dni, a co do cen srebra Prokopiuk uważa, że obecne wysokie spekulacyjne ceny nie mają szans się dłużej utrzymać.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Rekomendacja dla KGHM-u powstały 6 października 2020 r. Autorem rekomendacji jest Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ. Wymagane prawem disclaimery są do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR