DM PKO BP stawia na Ciech z wyceną 88 zł za akcję

Omawiane walory:

W raporcie z 14 marca analitycy DM PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Ciechu do kupuj z trzymaj oraz cenę docelową do 88 zł z 62,50 zł.

Najnowsza rekomendacja została wydana przy cenie 78,51 zł za akcję, zaś we wtorek ok. godziny 9:50 kurs akcji Ciechu wynosił 79,48 zł, co daje ponad 10-proc. potencjał wzrostowy.

– Po 2017 r. Europie mogą zagrozić dostawy sody z Turcji, rozważnie jest więc założyć niższe ceny sody w kolejnych latach. Podstawową reakcją Ciechu na turecką konkurencję jest przejście na kontrakty długoterminowe i poprawa miksu produktowego – czytamy w raporcie.

Popyt na sodę kalcynowaną w Europie wygląda na stabilny, sugerując stabilne (lub nieco niższe) ceny. Po dwóch latach wysokich cen DM PKO BP zakłada ich spadek w Ciechu o 3 proc. w roku bieżącym i o 10 proc. w latach 2017P-21.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 514 mln zł w 2017 r., przy przychodach w wysokości 3.386 mln zł.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ciech, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Banki ciągną WIG20 w dół, w grze JSW i Ciech

  WIG20 z godziny na godzinę jest coraz niżej, głównie za sprawa taniejących banków. Największy spadek notuje PKO BP. Niezmiennie swoimi ścieżkami idą giełdowe maluchy, które po spadkowej środowej sesji, dziś odbijają.

 • WIG20 walczy o powrót na 2.200 pkt., w grze Auto Partner i Ciech

  Giełda w Warszawie rośnie 4. sesję z rzędu, a WIG20 jest o krok od zdobycia poziomu 2.200 pkt. Pytanie, czy wzorem zachodnich indeksów, uda mu się odrobić większość lipcowo-sierpniowych strat?

 • Ciech: Organ odwoławczy utrzymał decyzję o 8,2 mln zł zaległości podatkowych

  Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy (organ II instancji), podtrzymał w mocy 3 decyzje Naczelnika Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy o zaległościach podatkowych spółek zależnych od CIECHu: CIECH Soda Polska, CIECH Cargo i CIECH Pianki. Zaległości z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2015 r. wynoszą łącznie 8,2 mln zł. Odsetki za zwłokę wynoszą łącznie ok. 2,3 mln zł.

 • Akcje Ciechu tanieją przez problemy w Rumunii

  CIECH Soda Romania, spółka zależna CIECHu, rozpoczęła przygotowania do wstrzymania produkcji w sytuacji zaprzestania dostaw pary technologicznej przez jedynego dostawcę - spółkę S.C. CET Govora, która obecnie znajduje się w upadłości układowej. Kurs akcji CIECHu spada dziś o blisko 4 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR