StockWatch.pl

DM PKO BP stawia na Ciech z wyceną 88 zł za akcję

Omawiane walory:

W raporcie z 14 marca analitycy DM PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Ciechu do kupuj z trzymaj oraz cenę docelową do 88 zł z 62,50 zł.

Najnowsza rekomendacja została wydana przy cenie 78,51 zł za akcję, zaś we wtorek ok. godziny 9:50 kurs akcji Ciechu wynosił 79,48 zł, co daje ponad 10-proc. potencjał wzrostowy.

– Po 2017 r. Europie mogą zagrozić dostawy sody z Turcji, rozważnie jest więc założyć niższe ceny sody w kolejnych latach. Podstawową reakcją Ciechu na turecką konkurencję jest przejście na kontrakty długoterminowe i poprawa miksu produktowego – czytamy w raporcie.

Popyt na sodę kalcynowaną w Europie wygląda na stabilny, sugerując stabilne (lub nieco niższe) ceny. Po dwóch latach wysokich cen DM PKO BP zakłada ich spadek w Ciechu o 3 proc. w roku bieżącym i o 10 proc. w latach 2017P-21.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 514 mln zł w 2017 r., przy przychodach w wysokości 3.386 mln zł.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ciech, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Akcje Ciechu tanieją przez problemy w Rumunii

  CIECH Soda Romania, spółka zależna CIECHu, rozpoczęła przygotowania do wstrzymania produkcji w sytuacji zaprzestania dostaw pary technologicznej przez jedynego dostawcę - spółkę S.C. CET Govora, która obecnie znajduje się w upadłości układowej. Kurs akcji CIECHu spada dziś o blisko 4 proc.

 • UCS nadał rygor natychmiastowej wykonalności decyzji dot. rozliczenia VAT wobec spółki z grupy Ciech

  Pełnomocnik Verbis ETA, spółki zależnej CIECHu, odebrał postanowienie Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście (US) nadające rygor natychmiastowej wykonalności decyzji Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie (UCS), wydanej w związku z prowadzonym przez UCS wobec spółki zależnej postępowaniem podatkowym z tytułu rozliczenia VAT za IV kwartał 2013 r.

 • Chemia, czyli czarny koń sezonu wyników za II kwartał 2019 r.

  Do zamknięcia okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz wiadomo, że cały II kwartał będzie wyjątkowo udany dla branży chemicznej. 

 • Ciech uruchamia w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody

  Grupa CIECH uruchamia w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody oczyszczonej, stosowanej m.in. w dializach. Nowa linia zwiększa moce wytwórcze fabryki zlokalizowanej w Stassfurcie o ponad 80 proc. (50 tysięcy ton rocznie) oraz przyczyni się do poszerzenia portfolio produktów grupy o najbardziej zaawansowaną i specjalistyczną odmianę sody, stosowaną w przemyśle farmaceutycznym i leczeniu chorób nerek.

 • Skarbówka kwestionuje rozliczenia VAT spółki zależnej Ciechu

  Do pełnomocnika spółki Verbis ETA - spółki zależnej CIECHu - wpłynął protokół badania ksiąg. Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie prowadzi wobec spółki zależnej postępowanie podatkowe z tytułu rozliczenia VAT za IV kwartał 2013 roku. Spółka zależna oraz jej doradcy nie zgadzają się ze stanowiskiem Urzędu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com