StockWatch.pl

Dolarowa rakieta gotowa do startu – analiza techniczna USD/JPY

Notowania pary USD/JPY pokonały linię lokalnego trendu spadkowego. Obecnie popyt ma sporą szansę na wyciągnięcie kursu nawet w okolice 115,40 jenów za dolara. Najnowsze dobre dane z amerykańskiej gospodarki, jastrzębia wypowiedź prezes FED, a także aktualna sytuacja techniczna na wykresie mogą spowodować, że USD ponownie stanie się atrakcyjną lokatą kapitału.

W piątek kupującym udało się utrzymać istotny rejon 61,8 proc. zniesienia ostatnich wzrostów. Ponadto w ubiegłym tygodniu popyt przebił linię lokalnego trendu spadkowego, która obecnie stanowi wsparcie. Stronę kupującą wspierają również wskaźniki techniczne – oscylator stochastyczny sygnalizuje wyprzedanie, a cena zaczęła odbijać od dolnej wstęgi Bollingera.

Kliknij, aby powiększyć

Aktualna sytuacja na wykresie jest ciekawą okazją spekulacyjną. Pozycja długa w rejonie 61,8 proc. Fibonacciego ze stop lossem poniżej linii trendu może dać atrakcyjny stosunek zysku do ryzyka.

W nadchodzących dniach warto odnotować istotne publikacje ekonomiczne. W poniedziałek inwestorzy poznają bilans handlowy Japonii, dalej będą to już dane z USA – we wtorek wskaźnik PMI dla usług oraz przemysłu, w środę protokół z posiedzenia FOMC, w czwartek dane o zdeklarowanych wstępnych bezrobotnych i w piątek indeks nastroju konsumentów Uniwersytetu Michigan oraz sprzedaż nowych nieruchomości. Poniedziałek jest dniem wolnym w USA ze względu na Dzień Prezydenta.

Przykładowe założenia transakcji spekulacyjnej na USD/JPY wg stanu na 19 lutego 2017 r.

Kupno 113
Stop Loss 112,30
Take Profit 115,30
Ryzyko 70 pipsów
Zysk 230 pipsów
Jak osiągać dwucyfrowe stopy zwrotu? – webinar prowadzony przez zarządzających portfelami TMS >>>

Niniejszy artykuł powstał w celach edukacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). StockWatch.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, czy utratę zysków, które mogą wyniknąć pośrednio lub bezpośrednio z wykorzystania tych informacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Celon Pharma zarejestrowała swój kluczowy lek w Hiszpanii

  Celon Pharma pozytywnie zakończyła procedurę rejestracyjną dla leku Salmex w Hiszpanii. Produkt będzie dystrybuowany na tym rynku poprzez lokalnego partnera posiadającego doświadczenie w marketowaniu produktów inhalacyjnych.

 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Obniżka podatku PIT nie obciąża budżetu państwa tak bardzo jak program Rodzina 500 plus

  Obniżony od października o punkt procentowy podatek od osób fizycznych objął osoby pracujące na etatach, umowach-zleceniach, umowach o dzieło, prowadzących działalność gospodarczą oraz emerytów i rencistów. Zdaniem ekspertów, o ile państwo ma możliwości zrekompensowania ubytku poprzez emisję długu czy nowelizację budżetu, o tyle duże miasta odczują mniejsze wpływy z podatków bardziej dotkliwie. Choć w przypadku nisko zarabiających różnice będą symboliczne, to w skali kraju obniżka będzie napędzać konsumpcję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR