Draw Distance planuje pozyskać 4,5 mln zł z publicznej emisji akcji

Omawiane walory:
Krakowskie studio planuje pozyskać do 4,5 mln zł poprzez emisję do 2,25 mln akcji serii C w drodze subskrypcji otwartej. Środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację projektów studia, w tym największej gry w historii spółki pod nazwą kodową Project Cardinal, wzmocnienie zespołów produkcyjnego i marketingowego oraz realizację projektu badawczo-rozwojowego opracowywanego w ramach GameInn.
Draw,Distance,emisja,akcji

Michał Mielcarek, prezes Draw Distance SA.

– Już w ubiegłym roku sygnalizowaliśmy, że rozważamy przeprowadzenie emisji akcji pozwalającej przyspieszyć rozwój spółki. Plany te jednak odsunęliśmy w czasie ze względu na pandemię Covid-19 i zmiany w naszej sytuacji biznesowej – odnieśliśmy bowiem sukces rynkowy tworząc i wydając dwie gry na licencji Vampire: The Masquerade (Coteries of New York i Shadows of New York) należącej do Paradox Interactive, co przełożyło się na wzrost zaufania licencjodawcy i poskutkowało podpisaniem nowej atrakcyjnej finansowo dla nas umowy z bardzo prestiżowym partnerem, jakim jest Paradox Interactive. Chcemy wykorzystać ten dobry moment, by teraz pójść do przodu, wzmacniając zespoły i podnosząc jakość naszych gier. Co ważne, widzimy także zainteresowanie ze strony inwestorów finansowych, którzy dostrzegli nasz sukces i chcących teraz zainwestować w naszą spółkę, więc zdecydowaliśmy się na przyspieszenie decyzji o przeprowadzeniu emisji – mówi Michał Mielcarek, prezes Draw Distance SA.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Kluczowym dla rozwoju spółki będzie największa do tej pory gra o nazwie kodowej Project Cardinal, współfinansowana przez Draw Distance i Paradox Interactive. Będzie to tytuł z gatunku cRPG, łączący w sobie cechy najbardziej rozpoznawalnych produkcji krakowskiego studia – rozbudowanej rozgrywki z Serial Cleaners i wielowątkowej fabuły z Vampire: The Masquerade – Coteries of New York.

Środki pozyskane z emisji będą przeznaczone m.in. na rozwój nowych projektów, w tym Project Cardinal, wzmocnienie zespołów produkcyjnego i marketingowego, a także na realizację projektu badawczo-rozwojowego pod nazwą Opracowanie systemu narracyjnego do tworzenia gier fabularnych przy użyciu silnika Unity opracowywanego w ramach programu sektorowego GameINN.

– Naszą ambicją jest dołączenie do grona firm tworzących gry wideo w segmencie AA. Chcemy tworzyć dwie gry jednocześnie oraz wytworzyć narzędzia niezbędne do usprawnienia procesu produkcyjnego. Dla osiągnięcia tych celów niezbędne jest powiększenie zespołu developerskiego i nieustanne podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Pozyskane środki pozwolą również na wzmocnienie i nasilenie działań PR-owych oraz marketingowych spółki. Wierzymy, że w krótkim czasie jesteśmy w stanie przejść do wyższej ligi producentów gier wideo – dodaje Michał Mielcarek.

Oferta publiczna będzie oparta o dokument informacyjny. Projekty uchwał na ZWZ zwołane na 1 czerwca br. przewidują podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 2,25 mln akcji zwykłych na okaziciela serii C w drodze subskrypcji otwartej, pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru w całości, zmiany statutu spółki i wprowadzenie akcji do alternatywnego obrotu na rynku NewConnect. Cena emisyjna akcji serii C zostanie ustalona przez zarząd i nie będzie niższa niż 2 zł za jedną akcję.

Draw Distance to producent gier wideo z Krakowa. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji – Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021 rok. Od września 2016 r. spółka Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o DDISTANCE)

 • Draw Distance: Project Cardinal pozwoli nam przejść do wyższej ligi gamedevu

  Gościem środowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Michał Mielcarek, prezes spółki Draw Distance. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności, najnowszych zapowiedzi, oraz planów na najbliższą przyszłość.

 • Draw Distance zrobi kolejną grę z Paradox Interactive

  Producent gier wideo z Krakowa poinformował o podpisaniu umowy ze szwedzkim wydawcą Paradox Interactive AB na nowy projekt o nazwie kodowej Project Cardinal.

 • Draw Distance zamknął 2020 r. na plusie. Kurs akcji rośnie w dwucyfrowym tempie

  Notowany na NewConnect producent gier wideo zanotował ponad 3,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 635 tys. zł zysku netto. Spółka podała, że dwie gry na licencji „Vampire: The Masquerade” o podtytułach „Coteries of New York” i „Shadows of New York” sprzedały się łącznie w ponad 95,5 tys. egzemplarzy. W piątek kurs akcji Draw Distance rośnie o ponad 11 proc.

 • Wielki przegląd spółek gamingowych [ANALIZA TECHNICZNA]

  Dzieje się na akcjach giełdowych producentów gier wideo. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przygotował przegląd 11 najciekawszych pod kątem technicznym spółek z branży i nakreślił scenariusze bazowe na najbliższe tygodnie.

 • Draw Distance sprzedał prawa opcji do Serial Cleaner na rzecz Sony Pictures

  Draw Distance podpisał umowę z Sony Pictures Television Inc. na udzielenie amerykańskiemu producentowi na wyłączność prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych swojej najpopularniejszej gry - Serial Cleaner. Sony planuje stworzyć na podstawie tej gry serial animowany. Kurs akcji producenta gier wystrzelił w poniedziałek rano o 18,75 proc., a za jedną akcję płacono 2,85 zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR