Drobni akcjonariusze iAlbatros Group zawiązali porozumienie

Omawiane walory:

Akcjonariusze iAlbatros Group zawiązali oficjalne porozumienie. Ich celem jest powołanie w spółce kuratora, zwołanie WZA, wyłonienie nowych władz oraz przywrócenie obrotu akcjami iAlbatros na GPW.

– Brak zarządu, rady nadzorczej oraz konflikt pomiędzy jednym z głównych akcjonariuszy a dotychczasowym zarządem spowodował, iż w spółce brakuje nadzoru właścicielskiego, a spółka nie wywiązuje się ze swoich obowiązków wynikających z ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Powyższy scenariusz doprowadził do zawieszenia notowań spółki, narażając akcjonariuszy na dotkliwe straty finansowe – czytamy w komunikacie.

23 października Porozumienie dysponowało 640.507 akcjami, które stanowiły 5,5 proc. ogólnej liczby głosów.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) postanowił 20 czerwca br. zawiesić obrót akcjami spółki iAlbatros Group na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej KNF skierowała do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki iAlbatros od tego dnia z powodu okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami spółki z naruszeniem interesów inwestorów.

iAlbatros Group S.A. (dawniej SMT SA) był dotychczas holdingiem firm działających w obszarze business travel, zarządzania flotą pojazdów oraz usług informatycznych, programistycznych i doradczych. W 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2011 roku jej akcje są notowane na głównym parkiecie GPW.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT IALBGR, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR