KNF zażądała zawieszenia obrotu akcjami 7 spółek

Omawiane walory: , , , , , ,

Komisja Nadzoru Finansowego zażądała zawieszenia handlu akcjami 7 spółek, które nie wywiązały się należycie z obowiązków informacyjnych. Dwie unikną kary zawieszenia, bo już nadrobiły zaległości.

KNF,zawieszenie, raporty, awbud, PBSFINANSE, regnon, IALBGR, braster, onesa, invista,

KNF żąda zawieszenia obrotu akcjami 7 spółek

W czwartek Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądania zawieszenia obrotu akcjami 7 spółek:

Powodem zawieszenia był brak raportów półrocznych lub braki w opublikowanych sprawozdaniach (np. brak raportu biegłego z przeglądu półrocznego skróconego sprawozdania finansowego). Dwie spółki (Satis Group oraz Braster) już nadrobiły zaległości i handel ich akcjami nie zostanie wstrzymany. Akcjonariusze pozostałej piątki na wznowienie notowań muszą poczekać. Giełda odwiesi handel, gdy spółki opublikują brakujące dokumenty.

– Jednocześnie w dniu 2 października 2020 r. z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądania odwieszenia obrotu akcjami spółek Satis Group oraz Braster w restrukturyzacji w związku z opublikowaniem przez tych emitentów ww. informacji. – czytamy w komunikacie KNF.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o AWBUD, BRASTER, IALBGR, Invista, one, PBSFINANSE, regnon)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR