CIRB odstąpiło od umowy nabycia 3,84 mln akcji iAlbatros

Omawiane walory:

Centrum Innowacyjnych Rozwiązań Biomedycznych (CIRB) odstąpiło od umowy nabycia akcji iAlbatros oraz porozumienia dotyczącego wzajemnych roszczeń oraz sprzedaży akcji tej spółki, a także opcji zakupu i opcji sprzedaży oraz umowy opcji sprzedaży o europejskim stylu wykonania, wynika z komunikatu spółki.

– Emitent uznał niniejsze oświadczenie za skuteczne. W związku z powyższym 3,84 mln akcji własnych emitenta wróci na rachunek maklerski emitenta. Natomiast emitent zwróci CIRB środki w kwocie 26 groszy za jedną akcję, za które CIRB nabyła akcje – czytamy w komunikacie.

Wcześniej pełnomocnik Walton Spencer przekazał iAlbatros Group oświadczenie o wygaśnięciu w całości oferty zakupu 3,84 mln akcji własnych iAlbatros Group po 2 zł za sztukę i spełnienie zobowiązań wobec Centrum Innowacyjnych Rozwiązań Biomedycznych (CIRB) na kwotę 4,8 mln zł.

Pod koniec maja iAlbatros Group zawarła porozumienie, na mocy którego CIRB wstrzymało się z dochodzeniem swych praw z roszczenia o wartości 4,8 mln zł do 2 stycznia 2018 r. Jednocześnie CIRB zakupiło 3,84 mln akcji iAlbatros Group po cenie 0,26 zł za sztukę.

iAlbatros Group SA (dawniej SMT) był dotychczas holdingiem firm działających w obszarze business travel, zarządzania flotą pojazdów oraz usług informatycznych, programistycznych i doradczych. W 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2011 roku jej akcje są notowane na głównym parkiecie GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT IALBGR, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR