Dziennik tradera – lany poniedziałek na AUD/USD

Opublikowano: 2017-04-18 09:06:48

DESCRIPTION HERE DZIENNIK TRADERA jest serią edukacyjną, pokazującą jak inwestować na rynku Forex. W każdym odcinku pokazujemy, jak teorię analizy technicznej przełożyć na transakcje o parametrach stwarzających szansę na atrakcyjny zysk przy ograniczeniu ryzyka.

Inwestycje odbywają się na platformie TMS Connect dostarczonej przez Dom Maklerski TMS Brokers SA. 

>> Zobacz poprzednie analizy

W lany poniedziałek część inwestorów konsumowała resztki ze świątecznych stołów. Tylko dla niektórych rynków był to normalny dzień pracy, dlatego handel przebiegał leniwie, co nie oznacza, że brakowało okazji do zajęcia pozycji z korzystnym współczynnikiem zysku do ryzyka. Jedną z nich postanowiłem wykorzystać.

Notowania AUD/USD dotarły do strefy oporu zaznaczonej na wykresie cenowym niebieskim prostokątem. Oscylatory wychwyciły nieco słabszy impet podejścia pod opór, kreśląc negatywne dywergencje. Uznałem, że jest do dobra okazja do zajęcia krótkiej pozycji. Podstawą do tego zagrania był scenariusz ponownego odejścia notowań w dolne strefy wykresu. Zlecenie obronne uplasowałem kilka punktów powyżej strefy oporu, ryzykując w przypadku niepowodzenia niecałymi 9 pipsami. Take profit postanowiłem umieścić w okolicy najbliższego wsparcia, wynikającego z ostatniego lokalnego dołka. W przypadku realizacji zakładanego scenariusza, zysk powinien wynieść 31 pipsów.

Gdyby jednak wydarzenia potoczyły się niezgodnie z moimi założeniami, rozważę ponowne zajęcie pozycji na tej parze walutowej, tym razem długiej. Warunkiem jest ruch powrotny do strefy przełamanego oporu w przypadku ewentualnego wybicia górą. Wówczas poziomem docelowym będzie 0,7680.

Założenia transakcji na AUD/USD z 17 kwietnia 2017 r.

Sprzedaż 0,75903
Stop loss 0,75990
Take profit 0,75590
Zysk 31 pipsów 
Ryzyko 8,7 pipsów


Niniejszy artykuł powstał w celach edukacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). StockWatch.pl sp. z o.o. ani Dom Maklerski TMS Brokers SA nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, czy utratę zysków, które mogą wyniknąć pośrednio lub bezpośrednio z wykorzystania tych informacji.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR