ECC Games: Koszty Car Mechanic Simulator 18 na Switcha zwróciły się w 3 dni

Omawiane walory: ,

Giełdowy debiutant pochwalił się, że gra Car Mechanic Simulator 18 na konsolę Nintendo już zwróciła wszystkie koszty produkcji i marketingu.

Car Mechanic Simulator 2018 w wersji na Nintendo Switch zadebiutował w piątek.


Według szacunkowych danych ECC Games, w ciągu pierwszych trzech dni od premiery przychód brutto ze sprzedaży CMS18 wyniósł około 160 tys. zł. Gra zadebiutowała w sklepie Nintendo w piątek o godz. 15:00 polskiego czasu.

Car Mechanic Simulator to najpopularniejsza marka PlayWay, który jest jednocześnie drugim największym akcjonariuszem spółki. Tytuł w wersji na PC i urządzenia mobilne pobrało dotychczas ponad 12 milionów graczy na całym świecie. Gra jest zaawansowanym symulatorem prowadzenia warsztatu samochodowego, który z dokładnością i realizmem oddaje złożoność różnych układów w aucie.

ECC Games zawarł szereg umów związanych z marką Car Mechanic Simulator z PlayWay. Studio podjęło się stworzenia wersji mobilnej gry Car Mechanic Simulator (dla platform Android i iOS), gdzie zgodnie z ustaleniami, spółka oprócz zaliczki otrzymanej od PlayWay na rozwój produkcji, ma zagwarantowany procent z zysków ze sprzedaży gry. Warunki współpracy przewidują stworzenie wersji Car Mechanic Simulator 18 oraz Car Mechanic Simulator 19 dla platform iOS i Android. Wersja Car Mechanic Simulator 18 miała swoją premierę w grudniu 2017 roku, natomiast premiera Car Mechanic Simulator 19 planowa jest pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku. ECC Games zawarł również umowę umożliwiającą wydanie mobilnych wersji gry Car Mechanic Simulator 18 i 19 w innych sklepach niż Apple AppStore oraz Google Play (także w sklepach na rynku chińskim).

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ECC Games to najnowsze studio deweloperskie na warszawskim rynku. Spółka zadebiutowała na NewConnect tydzień temu, ale pierwsze transakcje – z powodu olbrzymiego popytu – dało się zawrzeć dopiero czwartek. Notowania wystartowały po cenie 2,85 zł, czyli ponad 300 proc. wyżej niż wynosił kurs odniesienia. To wcale nie był koniec ponad przeciętnych wahań. W piątek w szczytowym momencie za jeden walor płacono aż 3,34 zł, a już w poniedziałek cena na chwilę spadła poniżej 2 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR