Echo Investment będzie miało nowego większościowego akcjonariusza

Omawiane walory:

Echo Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz węgierskiego dewelopera wszystkich udziałów w Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem większościowego pakietu akcji Echo Investment.

echo,Investment,Wing,IHC

(Fot. spółka)

Wartość rynkowa pakietu 55,96 proc. akcji Echo Investment to nieco ponad 1 mld zł. W komunikacie nie podano wartości transakcji. Nabywcą jest WING IHC Zrt, węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

– Przez ostatnie cztery lata, zgodnie z naszą ‚Strategią rentownego wzrostu’, z sukcesem dokonaliśmy transformacji Echo Investment z długoterminowego właściciela gotowych aktywów, w spółkę prowadzącą wyłącznie działalność deweloperską. Jesteśmy doskonale przygotowani, żeby dalej rozwijać naszą aktywność w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe, biurowe oraz wielofunkcyjne, tworzące nowe fragmenty miast. W budowie i przygotowaniu mamy blisko 90 projektów, których łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 1,3 mln m2. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu nowego, długoterminowego inwestora, który tak jak my jest deweloperem, Echo Investment będzie mogło jeszcze bardziej przyspieszyć i wzmocnić swoją pozycję rynkową w Polsce – powiedział prezes Echo Nicklas Lindberg, cytowany w komunikacie.

W marcu br. Lisala i Echo Partners rozpoczęli przegląd potencjalnych opcji strategicznych związanych z ich inwestycją w spółkę i dalszym rozwojem działalności Echo Investment.

Wing jest jedną z największych prywatnych firm nieruchomościowych na Węgrzech. Działa od w 1999 roku. W swoim portfelu posiada budynki o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2. Do grupy należą także spółki wyspecjalizowane w usługach asset management, property & facility management oraz projektowania. Wing zapewnia usługi związane z budynkami dla dużych, międzynarodowych najemców, jak Telekom, Ericsson, Allianz, E.ON, Siemens, Accor, GE Oil and Gas, Philip Morris i inne.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W środę notowania Echo ustanowiły nowy historyczny rekord. Za jeden walor płacono nawet 4,79 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR