Echo Investment przekroczyło zakładane na 2019 r. cele sprzedaży mieszkań

Omawiane walory:

Echo Investment zrealizowało zakładane cele na 2019 rok, sprzedając 1.357 mieszkań i przekazując klientom klucze do 1.263 lokali. W ostatnim kwartale spółka sprzedała 418 mieszkań i przekazała klientom 672, co pozwoliło na osiągnięcie o 38 proc. lepszego rocznego wyniku sprzedażowego niż w 2018 r.

echo investment, budownictwo, nieruchomości, akcje, wyniki

(Źródło: Echo Investment)

– W 2020 roku wystartujemy z budową przynajmniej 9 kolejnych projektów mieszkaniowych, które do naszej oferty dodadzą blisko 2.000 lokali w największych polskich miastach. Stawiamy przed sobą ambitne cele, dlatego w tym roku planujemy sprzedać aż 2.020 mieszkań oraz przekazać naszym klientom klucze do około 1.600 lokali – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Patrząc w przyszłość, Echo Investment kupuje nowe działki. W ubiegłym roku spółka zakupiła i zabezpieczyła tereny w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu, na których może powstać ok. 215 tys. mkw. mieszkań.

– Jako jeden z nielicznych deweloperów w 2019 roku poprawiliśmy wyniki i odnotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży względem roku poprzedniego. Atrakcyjność mieszkań budowanych przez Echo Investment wynika z faktu, że firma szeroko analizuje trendy społeczne i szybko na nie odpowiada – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy.

Lokomotywami sprzedaży mieszkań Echo Investment są miastotwórcze projekty, takie jak Browary Warszawskie, Moje Miejsce w Warszawie czy łódzka Fuzja. W połowie 2019 roku deweloper wystartował ze sprzedażą mieszkań w Fuzji, gdzie w sześć miesięcy sprzedał prawie 130 lokali.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Łabędzi śpiew na giełdach, w grze Echo i Biomed-Lublin

  Środowa sesja upływa pod znakiem kontynuacji wzrostowego odbicia na GPW, pomimo słabych danych makroekonomicznych jakie napłynęły z Europy. Czarne chmury zbierające się nad rynkami nie pozwalają jednak na większy optymizm.

 • Echo Investment z mocnym spadkiem zysków w II kwartale

  ECHO Investment odnotowało 10,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 36,07 mln zł zysku rok wcześniej.

 • Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r.

  ECHO Investment sprzedało 254 mieszkania w II kw. 2020 r. w porównaniu do 291 umów zawartych w rok wcześniej, a przekazało 222 w porównaniu do 54 rok wcześniej. Spółka spodziewa się, że większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymuje plan przekazania w całym roku ok. 1.600 lokali.

 • Deweloperzy cyfryzują sprzedaż mieszkań

  Pandemia koronawirusa przenosi cały proces sprzedaży mieszkań do Internetu. ECHO Investment proponuje spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości, wybór mieszkania, negocjacje zapisów umowy rezerwacyjnej w systemie CRM i na koniec – zdalne podpisanie umowy rezerwacyjnej.

 • Członkowie zarządu Echo Investment kupili ok. 1,4 tys. obligacji spółki

  Prezes ECHO Investment Nicklas Lindberg oraz wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd zakupili na rynku wtórnym ponad 1,4 tys. obligacji spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR