Echo Investment wypłaci warunkowo ponad 200 mln zł dywidendy zaliczkowej za 2019 r.

Omawiane walory:

Echo Investment podjęło uchwałę w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2019, w wysokości 206,35 mln zł.

echo, dywidenda, zaliczkowa, 2019

(Fot. spółka)

Echo Investment chce wypłacić 206,34 mln zł tytułem zaliczki na poczet dywidendy za 2019 r. Stawka na akcję wynosi 0,50 zł na akcję, co przy obecnym kursie na GPW (4,78 zł) daje ponad 10-proc. stopę dywidendy.

Proponowany dzień ustalenia prawa do zaliczki to 14 października. 7 dni później, czyli 21 października gotówka pomniejszona o 19-proc. podatek pojawi się na rachunkach maklerskich akcjonariuszy.

Zaliczka dywidendowa zostanie wypłacona pod warunkiem uzyskania zgody rady nadzorczej oraz zbadania przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego spółki za okres od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2019 r., w którym potwierdzona zostanie zakładana wysokość zysku netto spółki osiągniętego od końca poprzedniego roku obrotowego w terminie do daty wypłaty.

Identyczna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Deweloper powierzchni komercyjnych jeszcze w grudniu 2018 r. wypłacił 206,35 mln zł, tj. 0,50 zł na akcję. Stopa dywidendy wyniosła wówczas 12,44 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W środę na zamknięciu sesji jeden walor spółki wyceniono na 4,78 zł, co jest najwyższym kursem od rekordowego czerwca 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r.

  ECHO Investment sprzedało 254 mieszkania w II kw. 2020 r. w porównaniu do 291 umów zawartych w rok wcześniej, a przekazało 222 w porównaniu do 54 rok wcześniej. Spółka spodziewa się, że większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymuje plan przekazania w całym roku ok. 1.600 lokali.

 • Deweloperzy cyfryzują sprzedaż mieszkań

  Pandemia koronawirusa przenosi cały proces sprzedaży mieszkań do Internetu. ECHO Investment proponuje spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości, wybór mieszkania, negocjacje zapisów umowy rezerwacyjnej w systemie CRM i na koniec – zdalne podpisanie umowy rezerwacyjnej.

 • Członkowie zarządu Echo Investment kupili ok. 1,4 tys. obligacji spółki

  Prezes ECHO Investment Nicklas Lindberg oraz wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd zakupili na rynku wtórnym ponad 1,4 tys. obligacji spółki.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Wing ogłosił wezwanie na Echo Investment

  Węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości ogłosiła wezwanie na 41,44 mln akcji ECHO Investment, uprawniających do wykonywania 10,04 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Oferowana cena to 4,65 zł za walor.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR