Echo Investment wypłaci warunkowo ponad 200 mln zł dywidendy zaliczkowej za 2019 r.

Omawiane walory:

Echo Investment podjęło uchwałę w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2019, w wysokości 206,35 mln zł.

echo, dywidenda, zaliczkowa, 2019

(Fot. spółka)

Echo Investment chce wypłacić 206,34 mln zł tytułem zaliczki na poczet dywidendy za 2019 r. Stawka na akcję wynosi 0,50 zł na akcję, co przy obecnym kursie na GPW (4,78 zł) daje ponad 10-proc. stopę dywidendy.

Proponowany dzień ustalenia prawa do zaliczki to 14 października. 7 dni później, czyli 21 października gotówka pomniejszona o 19-proc. podatek pojawi się na rachunkach maklerskich akcjonariuszy.

Zaliczka dywidendowa zostanie wypłacona pod warunkiem uzyskania zgody rady nadzorczej oraz zbadania przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego spółki za okres od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2019 r., w którym potwierdzona zostanie zakładana wysokość zysku netto spółki osiągniętego od końca poprzedniego roku obrotowego w terminie do daty wypłaty.

Identyczna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Deweloper powierzchni komercyjnych jeszcze w grudniu 2018 r. wypłacił 206,35 mln zł, tj. 0,50 zł na akcję. Stopa dywidendy wyniosła wówczas 12,44 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W środę na zamknięciu sesji jeden walor spółki wyceniono na 4,78 zł, co jest najwyższym kursem od rekordowego czerwca 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Jest nowe porozumienie ws. brexitu, w grze Klabater i Echo Investment

  Nowe porozumienie ws. brexsitu nieco ożywiło handel na europejskich giełdach i w drugiej połowie dnia może przynieść większe wzrosty również w Warszawie. Pierwsza połowa sesji upłynęła pod znakiem drożejących banków i taniejących koncernów energetycznych. W centrum uwagi było też JSW, Ergis, ECHO Investment i Klabater.

 • Echo Investment będzie miało nowego większościowego akcjonariusza

  ECHO Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz węgierskiego dewelopera wszystkich udziałów w Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem większościowego pakietu akcji ECHO Investment.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przECHOdzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Echo Investment miało 36 mln zł zysku netto, 52,7 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.

  ECHO Investment odnotowało 36,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 75,81 mln zł zysku rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR