Echo Investment z mocnymi wynikami za trzeci kwartał

Omawiane walory:

Zyski Echo Investment za trzeci kwartał 2019 r. przewyższyły rynkowe oczekiwania. Zysk netto w wysokości 49 mln zł jest rezultatem przekazania klientom 515 mieszkań, wzrostu wartości biurowców w budowie, przede wszystkim w Browarach Warszawskich i kompleksie Face2 Face w Katowicach, a także sprzedaży O3 Business Campus III w Krakowie.

echo, wyniki, nieruchomości, akcje

(Fot. spółka)

– Echo Investment cieszy się bardzo stabilną sytuacją finansową i niskim zadłużeniem. Dzięki silnej sytuacji płynnościowej, jesteśmy w stanie regularnie powiększać nasz bank ziemi, przez co zapewniamy sobie możliwość przyszłego wzrostu. Od początku roku Echo Investment nabyło grunty za blisko 70 mln EUR, na których może zbudować ponad 170 tys. mkw. powierzchni użytkowej – mówi Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment.

W ostatnich czterech kwartałach wartość projektów w budowie i przygotowaniu wzrosła o 18 proc., a wzrost wartości aktywów mieszkaniowych wyniósł aż 53 proc. To kierunek zgodny ze strategią zwiększania ekspozycji na rynek mieszkaniowy.

– Osiągnięcie tegorocznych celów Echo Investment: sprzedaży 1,3 tys. mieszkań i przekazania 1,25 tys. jest w zasięgu ręki. Do końca października sprzedaliśmy 1.089 i przekazaliśmy klientom 841 lokali. Liczba mieszkań sprzedawanych i przekazywanych klientom rośnie z kwartału na kwartał, ale jednocześnie utrzymujemy zdrowy poziom marży na projektach – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Trzeci kwartał był przełomowy dla platformy mieszkań na wynajem Resi4Rent: we wrześniu pozwolenie na użytkowanie otrzymała pierwsza inwestycja Rychtalska we Wrocławiu, natomiast w październiku zakończony został również projekt Wodna w Łodzi. Obie inwestycje są obecnie w intensywnym procesie wynajmu mieszkań, przy dużym zainteresowaniu potencjalnych klientów. Strategicznym celem Resi4Rent jest zbudowanie platformy 7,5 tys. mieszkań na wynajem do 2024 r.

Na koniec trzeciego kwartału 2019 r. Echo Investment miało w budowie siedem biurowców o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 140 tys. mkw.

– Rynek biurowy jest w bardzo dobrze postrzegany, widzimy to m.in. na przykładzie naszego katowickiego projektu Face2Face Business Campus. Budowa pierwszego etapu jest na ukończeniu, a budynek jest w 93% wynajęty. Od początku roku dział biurowy podpisał umowy najmu dotyczące 60 tys. mkw. powierzchni. Roczny cel wynajmu wynosi ok. 100 tys. mkw. a prowadzone rozmowy z potencjalnymi najemcami pomogą go nam osiągnąć – dodaje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za dział biurowy.

Zakończenie budowy pierwszego miastotwórczego projektu ‘destination’ Browary Warszawskie będzie jednym z najważniejszych zadań Echo Investment w 2020 roku. Spółka dużo uwagi poświęca placom, restauracjom w historycznych piwnicach oraz zieleni, czyli przestrzeniom które nie tylko staną się miejscami spotkań, ale także centralnym punktem dla warszawskiej Woli.

– Doskonale przyjęta została wiadomość, że historyczny budynek warzelni stanie się restauracją, której inwestorem jest m.in. Robert Lewandowski, piłkarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych ambasadorów Polski na świecie. Mamy w zanadrzu jeszcze kilka równie interesujących wiadomości o tworzonej tu Dzielnicy Spotkań i Smaków, którą będzie można odwiedzić już w przyszłym roku – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W październiku główni akcjonariusze Echo Investment poinformowali spółkę o planie sprzedaży całego posiadanego pakietu akcji na rzecz węgierskiej firmy z sektora nieruchomości Wing. Transakcja jest uzależniona od uzyskania zgody polskiego urzędu antymonopolowego.

– Dobre wyniki finansowe Echo Investment nie są zaskoczeniem, spółka znajduje się w ogólnie dobrej sytuacji płynnościowej, dzięki czemu jest w stanie regularnie powiększać bank ziemi, zapewniając sobie warunki do wzrostu. Poza ogólnymi czynnikami ryzyka dla branży, czyli rosnącymi cenami materiałów budowlanych oraz presją na wzrost wynagrodzeń, niepewność wzbudza plan sprzedaży całego posiadanego pakietu akcji przez spółkę Lisala (jest właścicielem blisko 56 proc. akcji Echo Investment) na rzecz węgierskiej firmy z sektora nieruchomości Wing – skomentował wyniki Artur Wizner, analityk DM Banku BPS.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r.

  ECHO Investment sprzedało 254 mieszkania w II kw. 2020 r. w porównaniu do 291 umów zawartych w rok wcześniej, a przekazało 222 w porównaniu do 54 rok wcześniej. Spółka spodziewa się, że większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymuje plan przekazania w całym roku ok. 1.600 lokali.

 • Deweloperzy cyfryzują sprzedaż mieszkań

  Pandemia koronawirusa przenosi cały proces sprzedaży mieszkań do Internetu. ECHO Investment proponuje spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości, wybór mieszkania, negocjacje zapisów umowy rezerwacyjnej w systemie CRM i na koniec – zdalne podpisanie umowy rezerwacyjnej.

 • Członkowie zarządu Echo Investment kupili ok. 1,4 tys. obligacji spółki

  Prezes ECHO Investment Nicklas Lindberg oraz wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd zakupili na rynku wtórnym ponad 1,4 tys. obligacji spółki.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Wing ogłosił wezwanie na Echo Investment

  Węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości ogłosiła wezwanie na 41,44 mln akcji ECHO Investment, uprawniających do wykonywania 10,04 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Oferowana cena to 4,65 zł za walor.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR