EHO z publicznej oferty akcji na platformie FundedByMe chce zebrać 240 tys. euro

Cisza pomaga skupić się na pracy lub zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednak czasem warunki w domu lub biurze nie są w stanie dać nam odpowiedniego środowiska do pracy lub odpoczynku. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi krakowska spółka EHO, która produkuje drewniane panele wygłuszające poprawiające akustykę w pomieszczeniach. Spółka oferuje aktualnie swoje akcje na platformie FundedByMe.

Panele EHO to produkt, który ma za zadanie rozwiązać problemy związane z hałasem w miejscach, w których spędzamy większość czasu, takich jak biuro czy dom. Przychody firmy generowane są z dwóch źródeł – pierwszym z nich są realizacje w obiektach użyteczności publicznej, przy ścisłej współpracy z architektami, drugim sprzedaż paneli klientom indywidualnym. Obecnie kanał B2C odpowiada za 80 proc. sprzedaży, ale prezes firmy Magdalena Smakowska podkreśla, że chce zwiększyć udział kanału B2B. Zamierza to osiągnąć poprzez stworzenie platform sprzedażowych w Polsce, Holandii, Niemczech i Skandynawii.

Firma zaczęła działalność na wiosnę 2019 r., ale ma już na koncie kilka zleceń. Zrealizowała projekt w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie oraz dwa mniejsze dla klientów indywidualnych. W trakcie realizacji jest obecnie kontrakt dla Urzędu Miasta w Szczecinie. Celem na pierwszy kwartał tego roku ma być dotarcie z ofertą do polskich parafii. Warto dodać, że za metr kwadratowy gotowych do montażu paneli trzeba zapłacić około 1.000 zł.

Aktualnie na platformie FundedByMe trwa emisja akcji spółki. W ramach crowdfundingu spółka chce pozyskać 240 tys. euro na dalszy rozwój. Zapisy potrwają do 10 lutego.

Crowdfunding ma dla nas znaczenie nie tylko finansowe. Traktujemy go również jako działanie strategiczne. Oczywiście głównym zamiarem jest pozyskanie funduszy na dalszy rozwój projektu paneli akustycznych, ale dzięki crowdfundingowi liczymy także na poszerzenie naszych kontaktów z architektami w Europie oraz na większą rozpoznawalność marki. Bardzo liczymy na obecność i rozwinięcie sprzedaży naszych produktów na rynku skandynawskim — mówi Magdalena Smakowska, prezes spółki EHO.

>> Szczegóły oferty i zapisy na akcje EHO SA znajdziesz tutaj

Magdalena Smakowska nie ukrywa również, że od początku działalności spółki ważna była perspektywa globalnego rozwoju i dotarcia z produktem do klientów z całego świata.

– Rozpoczynając pracę z projektem paneli akustycznych, od razu patrzyliśmy na ten produkt globalnie. Staraliśmy się, aby można go było wykorzystać wszędzie tam, gdzie ludzie borykają się z problemem pogłosu i echa w pomieszczeniach zamkniętych – domy, szkoły, biura, lokale publiczne etc. Hałas to problem globalny, a my dzięki panelom chcemy pomóc go rozwiązać. Naszym zdaniem na potencjał spółki już w tym momencie składa się kilka czynników. Na pewno jest to ochrona naszych paneli dzięki europejskiemu wzorowi przemysłowemu oraz międzynarodowemu zgłoszeniu wzoru użytkowego. Drugim czynnikiem jest design i właściwości paneli, które zostały docenione w 2018 r. międzynarodowymi nagrodami Red Dot Design Awards i IF Design Awards oraz na naszym rynku nagrodą Must Have. Dzięki temu nasze produkty stały się rozpoznawalne — podkreśla Magdalena Smakowska.

Obecnie wycena spółki to ok. 1,9 mln euro. Inwestorzy, którzy zdecydują się na udział w finansowaniu projektu muszą jednak liczyć się z kilkuletnim oczekiwaniem na możliwość wyjścia z inwestycji.

– Liczymy, iż zakończona sukcesem akcja crowdfundingowa pozwoli nam zaoferować wykup akcji własnych w ciągu około trzech lat za wartość o 60-80 proc. większą. Nie wykluczamy również sprzedaży spółki inwestorowi branżowemu, gdyby taka propozycja się pojawiła w ciągu najbliższych lat. Wtedy zwrot z inwestycji mógłby osiągnąć wartość dwu-, a nawet trzykrotnie większą. Na razie nie planujemy wypłaty dywidendy. Wszelkie pieniądze chcemy przeznaczać na marketing i rozwój zarówno sieci sprzedaży, jak też oferty produktów — mówi Magdalena Smakowska.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR