Ekopol Górnośląski Holding rozważa wejście w projekty OZE

Omawiane walory:

Ekopol Górnośląski Holding rozpoczął analizę rentowności projektów z segmentu odnawialnych źródeł energii (OZE), w szczególności opartych o rozwiązania fotowoltaiczne.

ekopol, akcje, oze, fotowoltaika,

(Fot. Pexels)

Obecnie prowadzone są rozmowy z międzynarodowymi partnerami działającymi w obszarze energii odnawialnej. Wśród rozważanych opcji spółki są m.in. dystrybucja rozwiązań fotowoltaicznych oraz budowa farm w celu ich późniejszej odsprzedaży.

– Inwestycja w farmy fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość. To sposób na dochód pasywny, który nie jest zależny od niepewnej sytuacji gospodarczej i może osiągać kilkunastoprocentową stopę zwrotu z inwestycji, co jest szczególnie ważne obecnie, gdy stopy zwrotu z lokat bankowych czy obligacji zazwyczaj wahają się w pobliżu zera – powiedział prezes Andrzej Piecuch, cytowany w komunikacie.

Ekopol posiada duży zasób wolnych środków pieniężnych oraz swobodny dostęp do linii kredytowych, co daje spółce możliwości do rozpoczęcia inwestycji w nowym obszarze działalności.

– Fotowoltaika to obszar, którym są także zainteresowane polskie władze ze względu na politykę UE, z której wynika, że źródła energii oparte na węglu mają zostać wyeliminowane do 2050 roku. Mamy pomysł na innowacyjny model inwestycji, który będzie pozwalał na elastyczne angażowanie kapitału prywatnych osób bezpośrednio na krótki czas np. na okres jednego roku z comiesięczną wypłatą odsetek – dodał Piecuch.

Ekopol Górnośląski Holding prowadzi działalność w pięciu głównych obszarach: dystrybucja paliw płynnych – oleju napędowego i benzyny, sprzedaż zbiorników na paliwa płynne, badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych, sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych, działalność deweloperska. Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding jest notowany na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie PremiumWspółpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR