Energa rozda akcjonariuszom rabaty i benefity

Omawiane walory:

Gdańska spółka energetyczna już niebawem wystartuje z własnym programem lojalnościowym adresowanym do akcjonariuszy. W pakiecie są m.in. zniżki na montaż instalacji fotowoltaicznej czy zakupy w sklepie internetowym Energi, ale rabatu na prąd nie ma.

Energa, energetyka, program, lojalnościowy

Energa w Akcji! to pierwszy program lojalnościowy wśród spółek energetycznych, ale nie na całej giełdzie.

Już za tydzień ruszy drugi duży program lojalnościowy dla inwestorów z GPW. Do Energa w Akcji! może przystąpić każdy, kto nieprzerwanie przez sześć miesięcy był właścicielem lub współwłaścicielem przynajmniej 500 akcji Energi i posiada je na rachunku inwestycyjnym w DM PKO Banku Polskiego. Przy obecnym kursie akcji (w okolicach 7 zł), to inwestycja rzędu 3,5 tys. zł.

Energa w Akcji! to pierwszy tak rozbudowany program lojalnościowy wśród spółek energetycznych, ale nie na całej giełdzie. Wcześniej ze swoim programem wystartował Orlen, który akcjonariuszom również zaoferował zniżki, w tym tę najciekawszą, czyli na paliwo. Co ciekawe, Energa w tej kwestii przykładu nie wzięła i rabatu na prąd nie zaoferowała. Przedstawiciele gdańskiej firmy jeszcze na konferencji w Karpaczu tłumaczyli, że sytuacja na rynku cen energii jest wystarczająco chaotyczna i nie ma sensu komplikować rachunków jeszcze bardziej.

Akcjonariusze Energi, którzy przystąpią do programu mogą za to skorzystać z 10-proc. rabatu na usługę montażu indywidualnej instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp oraz do 50 proc. zniżki na produkty oferowane w sklepie internetowym Energi. Oprócz tego spółka zafunduje bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne, których jest sponsorem. Listę bonusów uzupełniają: czasowe zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku inwestycyjnego w DM PKO BP (dla nowych klientów), darmowe członkostwo w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych oraz dostęp do Kafeterii MyBenefit, czyli internetowej platformy zapewniającej dostęp do tysięcy propozycji kulturalnych, turystycznych i rekreacyjnych dostępnych w całym kraju.

Program Energi uzupełnia cykl pięciu spotkań szkoleniowo-warsztatowych, które odbędą się m.in. w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. W ich trakcie eksperci będą przybliżać zalety programów lojalnościowych oraz kwestie związane z inwestowaniem na giełdzie.

Akcjonariusze z dziurą w portfelu

Akcjonariusze Energi nie mają lekko. Kurs akcji spółki jest w trendzie spadkowym, a pod koniec sierpnia notowania ustaliły historyczne minimum na 6,23 zł. Obecnie za jeden walor Energi trzeba zapłacić ok. 7 zł, ale to wciąż marne pocieszenie. Inwestorzy, którzy wzięli udział w IPO, zapłacili 17 zł za akcję i trzymają je do dzisiaj, są na mocnym minusie. Co prawda spółka po drodze wypłaciła cztery dywidendy, ale nawet uwzględniając ten fakt, 40-proc. spadek zainwestowanego kapitału to pokaźna wyrwa w portfelu. Sytuacja wyglądałaby zapewne zupełnie inaczej, gdyby nie zaangażowanie kapitałowe w kontrowersyjny projekt budowy nowego bloku węglowego w Ostrołęce. To własnie z tego powodu spółka w 2016 i 2017 r. mocno przykręciła kurek z gotówką dla akcjonariuszy, a w 2018 r. zakręciła go całkowicie. Tymczasem zdaniem analityków, projekt nigdy nie będzie rentowny, a na jego realizację wciąż brakuje środków nawet około 4 mld zł. Według stanu na koniec czerwca 2018 r. Energa zainwestowała w Ostrołękę C ok. 460 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT energa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PKN Orlen ma porozumienie z Energą i Eneą w sprawie elektrowni Ostrołęka C

  PKN Orlen zawarł porozumienie ze spółkami ENERGA i Enea, dotyczące kierunkowych zasad kontynuacji współpracy przy budowie elektrowni Ostrołęka C realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka. Porozumienie to przewiduje kontynuację inwestycji ze zmianą założeń technologicznych z technologii węglowej na technologię opartą na paliwie gazowym.

 • CD Projekt ratuje WIG20, w tle potężna przecena Nextbike

  Doniesienia ze spółek zdominowały środowy poranek na GPW. Ponad 40-proc. przecenę notuje Nextbike Polska, które które ogłosiło niewypłacalność. Temat Ostrołęki C psuje krew akcjonariuszom Energi, Enei i Orlenu, a polityka odciska swe piętno na notowaniach OncoArendi Therapeutics. Wzrosty WIG20 to jednak przede wszystkim zasługa CD Projektu.

 • Energa i Enea: Elektrownia Ostrołęka dokonała odpisów na 1.027 mln zł

  Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. - spółka Energi i Enei realizująca projekt budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C - zdecydowała o dokonaniu odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych w łącznej wysokości 1.027 mln zł. Odpisy obniżą skonsolidowany wynik netto Energi o 443 mln zł, a Enei - o ok. 500,9 mln zł.

 • Odpisy zw. m.in. z PGG obniżą wynik netto Energi za 2019 r. o 450 mln zł Szacowany łączny wpływ odpisów aktualizacyjnych dokonanych przez Energę Kogeneracja na skonsolidowany wynik netto grupy ENERGA za 2019 rok wynosi -451 mln zł, a na jednostkowy wynik netto ENERGA -274 mln zł w postaci obniżenia wartości udziałów w Enerdze Kogeneracja, podała ENERGA.
 • Orlen chce Energę na wyłączność Prezes Daniel Obajtek zapowiedział, że płocki koncern paliwowy będzie dążył do przejęcia wszystkich pozostałych akcji Energi i wycofania gdańskiej spółki z giełdy.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR