Erbud proponuje 1,17 zł w ramach nadzwyczajnej dywidendy

Omawiane walory:

Budowlana grupa zgłosiła chęć wypłaty drugiej w tym roku dywidendy. Tym razem na konta akcjonariuszy może trafić 1,17 zł na akcję. Decyzja w sprawie nadzwyczajnej dywidendy zapadnie na grudniowym walnym.

Zarząd Erbudu rekomenduje wypłatę dywidendy nadzwyczajnej w kwocie 14,99 mln zł. W przeliczeniu na jedną akcję akcjonariusze otrzymają 1,17 zł, co przy obecnym kursie akcji daje stopę 4,3 proc. Planowana dywidenda ma pochodzić z kapitału zapasowego utworzonego z zysków osiągniętych w latach ubiegłych. W tym roku Erbud już wypłacił dywidendę w wysokości 1,20 zł (stopa 4,1 proc.).

Planowanym dniem dywidendy nadzwyczajnej jest 9 stycznia, a dniem jej wypłaty 23 stycznia 2017 r. Wcześniej na 22 grudnia zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie.

– Rekomendację tę zarząd spółki uzasadnia stabilną sytuacją finansową spółki oraz jej grupy kapitałowej oraz zadowalającym portfelem zleceń grupy, a także pozytywnym cash flow spółki w wysokości 47,5 mln zł pochodzącym przede wszystkim z transakcji sprzedaży akcji spółki Budlex SA i rozliczeniem tej transakcji w październiku 2016 roku. – czytamy w komunikacie Erbudu.

(Fot. dp/stockwatch.pl)

(Fot. dp/stockwatch.pl)

Na koniec września tego roku środki pieniężne grupy wynosiły 128,9 mln zł wobec 173,1 mln zł rok wcześniej. Po pierwszych trzech kwartałach 2016 r. przychody obniżyły się o 6 proc. r/r do 1,214 mld zł. Głównie to efekt niższych przychodów w segmencie inżynieryjno-drogowym. Niemniej na koniec minionego kwartału posiadała rekordowy portfel zamówień o wartości 2,02 mld zł, w tym 570 mln zł na 2016 r. Po pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zysk operacyjny wzrósł o 10 proc. do 35,9 mln zł, a netto z działalności kontynuowanej o 23 proc. do 26,4 mln zł. Jednak w samym III kwartale zyski spadły odpowiednio o 46 proc. do 8,8 mln zł i o 65 proc. do 4,1 mln zł. Spadek zysków to efekt ogólnej koniunktury w segmentach inżynieryjno-drogowym i w budownictwie energetycznym. Segment energetyczny zmaga się z brakiem inwestycji publicznych jak również inwestycji prywatnych. Segment inżynieryjny odczuł decyzje dotyczące zmian prawnych w energetyce odnawialnej tj. farm wiatrowych. 

W ostatnich trzech miesiącach akcje Erbudu straciły na wartości ponad 12 proc. Od początku roku notowania są na 2-proc. plusie.

wykres_erbud

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Erbud)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR