Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Erbud

 • 15 maja 2019

  Nieśmiałe wzrosty na GPW, w grze BoomBit i Play

  Na półmetku maja inwestorzy liczą straty, a indeksy dużych i średnich spółek walczą w okolicach tegorocznych minimów. Szansą na krótkoterminową poprawę sytuacji są publikowane w USA dane makro oraz kontynuacja odbicia na Wall Street.

 • 10 października 2018

  9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  W tym roku budowlanka i deweloperka stoją na dwóch biegunach rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • 05 września 2018

  Erbud zamknął II kwartał stratą netto sięgającą 33 mln zł. Kurs akcji testuje minima z 2012 r.

  W II kwartale Erbud na poziomie netto miał blisko 33 mln zł na minusie, a strata operacyjna wyniosła 45 mln zł. W środę kurs akcji spółki ociera się o historyczne minima z września 2012 r.

 • 22 sierpnia 2018

  Hossa w USA bije rekordy. W Warszawie gorąco na Dino Polska i Erbudzie

  Problemy prezydenta Trumpa nie tylko mogą zakończyć trwająca już 3.452 dni hossę na Wall Street, ale też mogą okazać się groźne dla GPW. W środę w Warszawie dominuje atmosfera wyczekiwania na doniesienia z USA. W grze są akcje Dino Polska, Erbudu i CD Projektu.

 • Prognoza wysokich strat zamiast zysków zepchnęła w przepaść kurs akcji Erbudu

  Spółka budowlana poinformowała, że po I półroczu będzie mieć aż 30 mln zł straty netto i ponad 40 mln zł straty operacyjnej. Inwestorzy zareagowali paniczną wyprzedażą akcji na te doniesienia. W środę przed południem notowania Erbudu spadały o blisko 30 proc.

 • 29 maja 2018

  ERBUD – analiza techniczna na życzenie

 • 27 marca 2018

  16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • 15 lutego 2018

  Czarne konie sezonu wyników za IV kwartał 2017 r. wg DM mBanku

  DM mBanku w odtajnionym niedawno raporcie przestawił listę faworytów trwającego obecnie sezonu wyników. Według prognoz, największe dynamiki zysków pokażą spółki finansowe, deweloperskie oraz chemiczne.

 • 22 listopada 2017

  DM BZ WBK zaktualizował rekomendacje dla ponad 40 małych i średnich spółek [ZESTAWIENIE]

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacje dla 3 spółek z grupy small- i mid-cap, dla 9 obniżyli, a dla 31 utrzymali bez zmian. Ponadto rozpoczęli rekomendowanie jednej spółki - Marvipolu - od zalecenia kupuj i wyceny 18,30 zł, wynika z raportu datowanego na 14 listopada.

 • 30 października 2017

  12 najciekawszych propozycji portfelowych wg DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  Wobec narastających problemów rynku budowlanego analitycy DM mBanku za najciekawsze propozycje portfelowe uważają spółki z relatywnie krótkimi backlogami: Unibep i Erbud oraz z relatywnie wysokimi rezerwami z lat ubiegłych: Budimex i Elektrobudowę. Więcej okazji inwestycyjnych widzą za to w sektorze deweloperów mieszkaniowych.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 21 września 2017

  14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 11 sierpnia 2017

  12 najciekawszych propozycji portfelowych na sierpień wg DM mBanku

  Biuro w cyklicznym raporcie na temat branży budowlanej wskazało pięciu faworytów. Przychylniejszym okiem maklerzy spoglądają na sektor deweloperów mieszkaniowych, dla których rok 2017 będzie kolejną odsłoną hossy.

 • 12 lipca 2017

  Budowlane i deweloperskie typy maklerów DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w raporcie z 6 lipca wskazali trzy najbardziej perspektywiczne spółki sektora budowlanego i aż osiem z branży deweloperskiej.

 • 13 marca 2017

  Raport: Spekulacje i fundamenty wśród giełdowych spółek budowlanych

  Wychodząca z wieloletniej zapaści budowlanka kusi inwestorów, szczególnie że tegoroczne wzrosty na kursach akcji niektórych spółek idą w setki procent. StockWatch.pl sprawdził, ile w obecnych wycenach PBG i Polimeksu-Mostostalu jest fundamentów, a na ile ich kapitalizacja to efekt spekulacji i pobożnych życzeń.

 • 16 stycznia 2017

  Złota piątka styczniowych rekomendacji maklerskich

  W tym roku zaledwie garstka spółek doczekała się raportów analitycznych z zaleceniem kupuj. StockWatch.pl sprawdził, które zdaniem maklerów spółki mają największy potencjał wzrostowy.

 • 22 grudnia 2016

  W styczniu Erbud wypłaci 1,17 zł na akcję nadzwyczajnej dywidendy

  Czwartkowe walne jednogłośnie uchwaliło drugą w tym roku dywidendę. Spółka budowlana wypłaci akcjonariuszom z kapitału zapasowego łącznie 14,99 mln zł. Akcjonariusze Erbudu na każdą akcję dostaną 1,17 zł, co przy obecnym kursie daje stopę 4,25 proc.

 • 30 listopada 2016

  Ostatni dzwonek na udział w tegorocznych dywidendach

  W najbliższych tygodniach kilka znanych spółek planuje sprezentować akcjonariuszom szczodry upominek. Warto śledzić uchwały nadchodzących walnych zgromadzeń, bo potencjalnie do wzięcia będzie 1,1 mld zł na dywidendy o stopie sięgającej nawet 15 proc.

 • 28 listopada 2016

  Erbud proponuje 1,17 zł w ramach nadzwyczajnej dywidendy

  Budowlana grupa zgłosiła chęć wypłaty drugiej w tym roku dywidendy. Tym razem na konta akcjonariuszy może trafić 1,17 zł na akcję. Decyzja w sprawie nadzwyczajnej dywidendy zapadnie na grudniowym walnym.

 • 17 listopada 2016

  6 ciekawych spółek budowlanych wg DM mBanku

  DM mBank w cyklicznym portfelu zaleca przeważanie akcji Budimeksu, Elektrobudowy, Erbudu, Torpolu, Trakcji i Unibepu. W raporcie zwrócono uwagę na rozstrzygnięcia w przetargach kolejowych i prezentowane wyniki za III kwartał.

 • 19 października 2016

  Prognozy fundamentalne dla 11 spółek budowlanych

  Trzeci kwartał nie dla wszystkich spółek budowlanych był udany, ale niektóre z nich regularnie wypracowują świetne wyniki, nie czekając na profity z nowego budżetu unijnego. Sprawdziliśmy jakie prognozy wyników mają maklerzy dla najciekawszych z nich.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 15 września 2016

  Analiza techniczna czterech prężnych spółek budowlanych

  Branża budowlana stoi na progu boomu inwestycyjnego, który lada dzień ruszy za sprawą olbrzymich przetargów z PKP PLK i GDDKiA. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH już teraz sprawdził, jak perspektywa wielomiliardowych zleceń koresponduje z sytuacją techniczną na wykresach notowań czterech popularnych przedstawicieli branży.

 • 06 września 2016

  Wartość portfela zamówień Erbudu wzrosła do 1,5 mld zł

  Tylko od początku lipca budowlana grupa podpisała blisko 30 nowych kontraktów, których wartość przekracza 400 mln zł. Najnowsza zdobycz dotyczy budowy centrum handlowego w Katowicach za 75 mln zł.

 • 17 sierpnia 2016

  4 spółki budowlane z zaleceniem kupuj od maklerów

  DM BZ WBK w najnowszym raporcie analitycznym wycenił akcje Budimeksu, Erbudu oraz Trakcji z ok. 15-proc. przebitką względem ceny rynkowej. Na zalecenie kupuj załapał się też Unibep, którego walory mają 6-proc. przestrzeń do wzrostu.

 • 10 maja 2016

  8 najbardziej hojnych propozycji dywidendowych maja

  Zaczyna się rozkręcać karuzela dywidend. 8 najbogatszych spółek podzieli się z akcjonariuszami kwotą ponad 550 mln zł. W maju przypada dzień ustalenia prawa do udziału w zysku w łącznie 26 spółkach. Najhojniejsze wypłacą dywidendy z aż dwucyfrową stopą.

 • 29 kwietnia 2016

  Erbud w tym roku wypłaci 1,20 zł dywidendy na akcję

  Budowlana spółka juz trzeci rok z rzędu podzieli się dywidendą. Uchwalona w czwartek stawka jest o 140 proc. większa od ubiegłorocznej. W sumie do akcjonariuszy trafi ponad 15 mln zł.

 • 27 stycznia 2016

  Giełdy wstrzymują oddech przed FED, gorąco na JSW i 11 bit

  Symboliczna zmienność i niskie obroty sygnalizują, że gracze z poważniejszymi decyzjami inwestycyjnymi wolą zaczekać do wieczornego komunikatu po posiedzeniu FED. Inwestorzy po ciuchu liczą, że styczniowa przecena na rynkach zmiękczy stanowisko członków Rezerwy Federalnej w kwestii tempa podwyżek stóp procentowych w USA.

 • 25 stycznia 2016

  18 faworytów na 2016 rok wg Noble Securities

  Strategia inwestycyjna biura zakłada, że w drugiej połowie roku sytuacja na rynkach akcji ulegnie mocnej poprawie, a indeksy WIG i WIG20 wyjdą na plus. Do portfela na 2016 rok analitycy zabierają przecenione akcje banków i spółek energetycznych. W gronie top picks znalazły się także popularne misie z branży budowlanej, przemysłowej, handlowej i IT.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku