Erbud w ramach skupu nabędzie 160 tys. akcji za łączną cenę 20 mln zł

Omawiane walory:

Erbud w związku z realizacją skupu akcji własnych nabędzie 160 tys. akcji na okaziciela spółki po jednolitej cenie 125 zł za jedną akcję własną, tj. za łączną cenę 20 mln zł.

erbud, akcje, budownictwo, skup,

Erbud w ramach skupu nabędzie 160 tys. akcji za łączną cenę 20 mln zł

– Nabywane przez emitenta akcje własne stanowią 1,29 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Spółka […] nie będzie wykonywała praw udziałowych z akcji własnych, z wyjątkiem uprawnień do ich zbycia lub wykonywania czynności, które zmierzają do zachowania tych praw – czytamy w komunikacie.

Łączna wartość nominalna nabytych akcji własnych wynosi 16 tys. zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Planowany dzień zawarcia i rozliczenia transakcji nabycia akcji własnych to 10 czerwca 2021 r. Transakcja nabycia akcji własnych nastąpi poza rynkiem regulowanym, za pośrednictwem mBanku.

– W ramach skupu złożono oferty sprzedaży obejmujące łącznie 11 901 774 akcje spółki. W związku z tym, że łączna liczba akcji spółki zgłoszonych przez akcjonariuszy spółki do sprzedaży w ramach zaproszenia przekroczyła łączną liczbę akcji, jaką spółka zamierzała nabyć w ramach zaproszenia, spółka dokonała proporcjonalnej redukcji ofert sprzedaży akcji spółki […]. Średnia stopa redukcji złożonych ofert wynosiła 98,66 proc. – czytamy dalej.

Celem nabycia akcji własnych jest ich umorzenie, a następnie obniżenie kapitału zakładowego. Spółka nie posiada innych akcji własnych poza wskazanymi powyżej.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Erbud)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR