Forever Entertainment szacuje zysk netto na 13,4 mln zł w I połowie 2020 r.

Omawiane walory:

Forever Entertainment szacuje przychody netto ze sprzedaży na poziomie 15 mln zł, zysk z działalności operacyjnej (EBIT) na 6,7 mln zł, zysk netto w wysokości 13,4 mln zł w I półroczu 2020 roku. Kurs akcji producenta gier spada w poniedziałek rano o 6,42 proc., a za jedną akcję płacono 12,82 zł.

Fot. twitter/Forever Entertainment

Zysk netto bez zdarzeń jednorazowych wyniósł 5,4 mln zł.

– Spółka wypracowała 15 mln zł przychodów ze sprzedaży w I półroczu 2020 r., co przełożyło się na wzrost o 135 proc. r/r w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym okresie osiągnęła 7,2 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA), którego wartość wzrosła o 150 proc. r/r w porównaniu do I półrocza 2019 roku – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dynamiczny wzrost wyników Forever Entertainment w I półroczu 2020 roku osiągnięto głównie dzięki:

  • rozpoczęciu sprzedaży gry „Panzer Dragoon: Remake” na platformie Nintendo Switch i na Google Stadia; jest to pierwsza gra typu remake wydana przez spółkę,
  • wzrostowi sprzedaży pozostałych gier Forever Entertainment na platformie Nintendo Switch w okresie pandemii wirusa Covid-19,
  • wzrostowi wartości inwestycji w UF Games, w wyniku podwyższenia jej kapitału zakładowego. Nowi akcjonariusze objęli akcje serii C spółki UF Games po cenie emisyjnej równej 6 zł za akcję. W I półroczu 2020 r. UF Games osiągnęła ponad 0,5 mln zł zysku netto, przy przychodach 3 mln zł. Spółka ta jest w procesie przygotowania do wprowadzenia jej akcji do notowań w ASO na rynku NewConnect.
  • wzrostowi wartości inwestycji w Storm Trident, w wyniku podwyższeniu jej kapitału zakładowego. Nowi akcjonariusze objęli akcje serii B po cenie emisyjnej 2 zł za akcję. Wszystkie akcje spółki Storm Trident, zgodnie z przyjętą strategią, będą wprowadzone do notowań w ASO na rynku NewConnect.

– Ponadto należy zaznaczyć, że szacowane wyniki finansowe za pierwsze sześć miesięcy 2020 roku są wyższe od wypracowanych przez emitenta w całym 2019 roku – czytamy też w komunikacie.

Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja raportu okresowego Forever Entertainment za II kwartał 2020 nastąpi 14 sierpnia 2020 roku.

Forever Entertainment to notowany na NewConnect producent i wydawca gier komputerowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o foreveren)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR