genXone może badać więcej próbek na obecność COVID-19

Omawiane walory:

genXone, podpoznański startup działający w obszarze biotechnologii zainwestował w dodatkowe specjalistyczne urządzenia w Mobilnym Pawilonie Laboratoryjnym działającym w Suchym Lesie. Nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwolił zwiększyć przepustowość laboratorium nawet do tysiąca próbek na dobę, wobec dotychczasowych możliwości rzędu pięciuset. genXone wkrótce zadebiutuje na warszawskim parkiecie NewConnect.

genxone, zakup, urządzenia, biotechnologia, laboratoria,

Fot. Pexels

Przedmiotem inwestycji jest półautomatyczny system diagnostyczny składający się z dwóch urządzeń: stacji pipetującej NIMBUS IVD oraz termocyklera CFX DX Real-Time PCR, których łączna wartość to ponad czterysta tysięcy złotych. Rozszerzenie specjalistycznej bazy sprzętowej umożliwiło zwielokrotnić liczbę badanych próbek, między innymi na obecność COVID-19. Całość zamontowana jest w Mobilnym Pawilonie Laboratoryjnym, który spółka uruchomiła w maju bieżącego roku jako odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynkowe na jej analizy. Pawilon jest zaopatrzony w najnowocześniejsze aktualnie dostępne na rynku urządzenia.

– Zarówno uruchomienie Pawilonu, jak i doposażenie go w nowy system diagnostyczny ma dla nas ogromne znaczenie. Pozwoliło to na znaczne zwiększenie przepustowości wykonywanych badań, zaś klasa zastosowanych rozwiązań technologicznych pozwala naszemu Zespołowi Laboratorium Diagnostyki Molekularnej przeprowadzać testy między innymi w kierunku stwierdzenia obecności COVID-19 w jeszcze bardziej bezpiecznych i komfortowych warunkach. Oprócz tego zwiększenie wydajności laboratorium dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach przyszłych inwestorów. – podsumowuje dr Michał Kaszuba, prezes zarządu genXone.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W Pawilonie Laboratoryjnym prowadzona jest całość badań diagnostyki koronawirusa SARS-CoV-2. genXone jako jedno z nielicznych prywatnych laboratoriów praktycznie od początku wybuchu pandemii wspomaga publiczną służbę zdrowia wykonując badania próbek dostarczanych z terenu całej Polski, nieprzerwanie – całą dobę, siedem dni w tygodniu. Rozbudowa zaawansowanej technologicznie bazy laboratoryjnej jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju spółki.

Spółka przygotowała i złożyła już wszystkie wymagane prawem dokumenty niezbędne do jej debiutu na warszawskim NewConnect. Wkrótce będzie znana data jej debiutu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o genxone)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR