GetBack dał obligatariuszom więcej czasu na aktualizację danych

Omawiane walory:

GetBack przedłużył termin aktualizacji danych przez obligatariuszy do 19 maja 2020 r.

getback,obligacje,spłata

Do 19 maja obligatariusze GetBack powinni zaktualizować swoje dane.

Wcześniej GetBack wysłał do wszystkich obligatariuszy, za pośrednictwem domów maklerskich i innych podmiotów prowadzących ewidencje dla poszczególnych serii obligacji, pismo z prośbą o aktualizację wszystkich danych do 30 kwietnia. Dziś spółka podała, że termin został wydłużony do 19 maja. To część przygotowywań do przyspieszonej wypłaty 3, 4 i części 5 raty dla wierzycieli zaliczonych do grupy pierwszej układu w ramach prawomocnie zatwierdzonego w lutym br. układu z wierzycielami.

– Powyższe czynności – a zatem aktualizacja danych, a w przypadku obligacji mających formę dokumentu – złożenie dokumentu obligacji do depozytu spółki przyczynią się do sprawnej realizacji wypłat należności układowych, jak również co wyraźnie podkreślamy pozwoli uniknąć konieczności składania przez spółkę kwot do depozytu sądowego, a obligatariuszom dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego – podkreśla zarząd GetBacku.

Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, 3 rata układowa w wysokości 0,5 proc. wartości należności głównej powinna trafić do obligatariuszy 30 września 2021 r., 4 rata (0,5 proc. wartości należności głównej) – 31 marca 2022 r., a 5 rata (1,75 proc.) – 30 września 2022 r. Na ten moment spółka nie precyzuje, o ile wcześniej nastąpią pierwsze spłaty gotówkowe z tytułu obligacji.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sąd na wniosek GetBack zajął majątek Altusa

  Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych otrzymało zawiadomienie o zajęciach praw majątkowych z wniosku GETBACK, dokonanych na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie XXVI Wydział Gospodarczy z 10 marca 2020 roku. Kurs akcji Altus TFI spada w środę rano o ponad 27 proc., a za jedną akcje płacono 0,90 zł.

 • GetBack miał ponad 1 mld zł straty netto w 2018 r.

  GETBACK odnotował 1 022,84 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 1 927,9 mln zł straty rok wcześniej.

 • Rynek nie uczy się na błędach, czyli dwa lata po wybuchu afery GetBack Od wybuchu afery GETBACK minęły właśnie dwa lata. W tym czasie o sprawie media napisały tysiące artykułów, śledczy zatrzymali dziesiątki podejrzanych, a kilku przedstawicieli rynku nawet uderzyło się w pierś. Pytanie czy to wystarczy i czy po największej katastrofie w historii GPW wciągnięto wnioski?
 • GetBack szykuje wcześniejsze wypłaty. Do końca kwietnia obligatariusze powinni zaktualizować swoje dane

  GETBACK przygotowuje się do przyspieszonej wypłaty 3, 4 i części 5 raty dla wierzycieli zaliczonych do grupy pierwszej układu w ramach prawomocnie zatwierdzonego w lutym br. układu z wierzycielami.

 • GetBack złożył pozew przeciwko Altus TFI i 12 funduszom inwestycyjnym

  GETBACK wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Altus TFI oraz 12 funduszom inwestycyjnym o zapłatę 134,64 mln zł wraz z odsetkami, ewentualnie o zasądzenie od poszczególnych pozwanych kwot odpowiadających równowartości ceny za akcje EGB Investments zapłaconej przez spółkę na rzecz każdego z funduszy w łącznej kwocie 207,56 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR