StockWatch.pl

GetBack w tydzień uplasował swoją pierwszą publiczną ofertę obligacji

GetBack to kolejny duży gracz z branży zarządzania wierzytelnościami, który zabiega o względy i pieniądze inwestorów indywidualnych. W ramach kwietniowej oferty spółka bez problemu uplasowała obligacje warte 60 mln zł.

(Fot. GetBack)

Pierwotnie zapisy na obligacje serii PP1 spółki GetBack miały potrwać do 27 kwietnia. Zainteresowanie inwestorów było tak duże, że na dwa dni przed końcem oferty pula dostępnych papierów wyczerpała się. Windykator oferował 3-letnie obligacje o wartości nominalnej 100 zł każda, z oprocentowaniem zmiennym ustalanym w oparciu o stawkę WIBOR 3M + 4,4 proc. marży w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Oferującym obligacje serii PP1 był polski oddział Haitong Banku. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom GetBack

– Pula obligacji, którą przewidzieliśmy w ramach pierwszej serii programu publicznej emisji obligacji wyczerpała się i zgodnie z postanowieniami prospektu emisyjnego zdecydowaliśmy o zakończeniu zapisów. Cieszy nas tak duże zainteresowanie emitowanymi przez nas obligacjami w ofercie publicznej. Naszym zdaniem to wyraźny sygnał, że zbudowaliśmy na rynku kapitałowym wysoką wiarygodność, m.in. dzięki prowadzonym do tej pory emisjom prywatnym. W mojej opinii, inwestorzy widzą potencjał w naszym modelu biznesowym, a oferowane przez nas warunki są atrakcyjne. – powiedział Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack SA.

>> Rentowności poszczególnych serii obligacji GetBack notowanych na Catalyst sprawdzisz za pomocą kalkulatora dostępnego w StockWatch.pl

Środki uzyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na nabycie lub objęcie certyfikatów inwestycyjnych w funduszach inwestycyjnych zamkniętych oraz na nabycie portfeli wierzytelności, a także na refinansowanie zadłużenia grupy.

Grupa Kapitałowa GetBack jest podmiotem zajmującym się zarządzaniem wierzytelnościami. Według stanu na koniec 2016 r., spółka zarządzała wierzytelnościami 17 niestandaryzowanych sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Łączna wartość nominalna zarządzanych przez spółkę wierzytelności na koniec 2016 r. wynosiła 19 mld zł. W minionym roku przychody netto grupy wzrosły do poziomu 422,7 mln zł wobec 206,7 mln zł w 2015 r. (+105 proc. r/r). Zysk netto w 2016 roku wyniósł 200,3 mln zł i był o 67 proc. wyższy niż w 2015 r.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny dotyczący programu publicznej emisji obligacji 9 marca 2017 r. W ramach programu spółka może zaoferować obligacje o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Wakacje last minute – poznaj ich zalety

  Pogoda jesienią nie rozpieszcza, dlatego Polacy marzą o wypoczynku w miejscach, w których jest znacznie więcej słońca. Na szczęście, wycieczki zagraniczne są coraz przystępniejsze cenowo, dlatego bez przeszkód można wyrwać się na kilka dni do ciepłych krajów. Szczególną uwagę warto zwrócić na wakacje last minute, które są oferowane w niemalże każdym biurze podróży.

 • Celon Pharma zarejestrowała swój kluczowy lek w Hiszpanii

  Celon Pharma pozytywnie zakończyła procedurę rejestracyjną dla leku Salmex w Hiszpanii. Produkt będzie dystrybuowany na tym rynku poprzez lokalnego partnera posiadającego doświadczenie w marketowaniu produktów inhalacyjnych.

 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR