GetBack w tydzień uplasował swoją pierwszą publiczną ofertę obligacji

GetBack to kolejny duży gracz z branży zarządzania wierzytelnościami, który zabiega o względy i pieniądze inwestorów indywidualnych. W ramach kwietniowej oferty spółka bez problemu uplasowała obligacje warte 60 mln zł.

(Fot. GetBack)

Pierwotnie zapisy na obligacje serii PP1 spółki GetBack miały potrwać do 27 kwietnia. Zainteresowanie inwestorów było tak duże, że na dwa dni przed końcem oferty pula dostępnych papierów wyczerpała się. Windykator oferował 3-letnie obligacje o wartości nominalnej 100 zł każda, z oprocentowaniem zmiennym ustalanym w oparciu o stawkę WIBOR 3M + 4,4 proc. marży w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Oferującym obligacje serii PP1 był polski oddział Haitong Banku. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany obligacjom GetBack

– Pula obligacji, którą przewidzieliśmy w ramach pierwszej serii programu publicznej emisji obligacji wyczerpała się i zgodnie z postanowieniami prospektu emisyjnego zdecydowaliśmy o zakończeniu zapisów. Cieszy nas tak duże zainteresowanie emitowanymi przez nas obligacjami w ofercie publicznej. Naszym zdaniem to wyraźny sygnał, że zbudowaliśmy na rynku kapitałowym wysoką wiarygodność, m.in. dzięki prowadzonym do tej pory emisjom prywatnym. W mojej opinii, inwestorzy widzą potencjał w naszym modelu biznesowym, a oferowane przez nas warunki są atrakcyjne. – powiedział Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack SA.

Środki uzyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na nabycie lub objęcie certyfikatów inwestycyjnych w funduszach inwestycyjnych zamkniętych oraz na nabycie portfeli wierzytelności, a także na refinansowanie zadłużenia grupy.

Grupa Kapitałowa GetBack jest podmiotem zajmującym się zarządzaniem wierzytelnościami. Według stanu na koniec 2016 r., spółka zarządzała wierzytelnościami 17 niestandaryzowanych sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Łączna wartość nominalna zarządzanych przez spółkę wierzytelności na koniec 2016 r. wynosiła 19 mld zł. W minionym roku przychody netto grupy wzrosły do poziomu 422,7 mln zł wobec 206,7 mln zł w 2015 r. (+105 proc. r/r). Zysk netto w 2016 roku wyniósł 200,3 mln zł i był o 67 proc. wyższy niż w 2015 r.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny dotyczący programu publicznej emisji obligacji 9 marca 2017 r. W ramach programu spółka może zaoferować obligacje o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR