GK Immobile wzywa na duży pakiet akcji Atremu

Omawiane walory: ,

Grupa kapitałowa Immobile wezwała do sprzedaży akcji notowanego na GPW Atremu. Jej celem jest kupno papierów uprawniających do 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

GK Immobile ogłosiła wezwanie na sprzedaż akcji Atremu, w wyniku którego zamierza osiągnąć 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, z uwzględnieniem utraty uprzywilejowania przez nabyte w wezwaniu akcje imienne. W sumie chce kupić nie mniej niż 6.091.852 akcji, z czego 4,65 mln akcji imiennych i 1,44 mln akcji na okaziciela. Cena w wezwaniu uzależniona jest od rodzaju papieru. Za akcje na okaziciela GK Immobile oferuje 2,07 zł za szt., natomiast za akcje imienne 3,95 zł/szt.

Największym akcjonariuszem Atremu jest założyciel i prezes spółki Konrad Śniatała. Źródło: Atrem.
Kliknij, aby powiększyć.

GK Immobile zamierza sfinansować kupno akcji kredytem inwestycyjnym. Środki na ten cel są już zabezpieczone. Spółka podała, że Santander Bank Polska wystawił gwarancję płatności w wysokości 17 mln zł.

– Finansowanie zapłaty ceny nabycia akcji objętych wezwaniem zostanie pokryte środkami pochodzącymi z udzielonego przez Santander Bank Polska kredytu inwestycyjnego w wysokości 17 mln zł lub z realizacji płatności z gwarancji – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Warunkiem zawieszającym jest uzyskanie przez spółkę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bezwarunkowej zgody na przejęcie kontroli nad Atremem.

Atrem działa w branży inżynieryjnej i wykonuje prace związane z automatyką przemysłową, elektroenergetyką oraz budową systemów lotniskowych i logistycznych. Grupa realizuje zlecenia zarówno jako generalny wykonawca inwestycji, jak również podwykonawca największych grup budowlanych w Polsce.

Kurs akcji Atremu od kilku lat pozostaje w trendzie spadkowym. Jeszcze na początku 2014 roku za jeden walor płacono ponad 8 zł. Obecny kurs na GPW to 1,32 zł, co daje kapitalizację grupy na poziomie 12 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atrem, Immobile, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GK Immobile zwiększa dywidendę

  Na walnym 25 czerwca akcjonariusze GK IMMOBILE będą głosować nad propozycją wypłaty 6 mln zł dywidendy. Stawka na akcję wynosi 0,08 zł i jest wyższa ni przed rokiem o 1 grosz.

 • Trzeszczy wsparcie na WIG20, w grze ING, Prairie Mining i Atrem

  Giełda w Warszawie pozostaje odporna na dobre nastroje w Europie. Inwestorzy bardziej obawiają się bowiem tego, że paliwo do zwyżek już się wyczerpało, a Wall Street jest o krok od mocnej realizacji zysków. W efekcie WIG20 naruszył dziś ważne wsparcie i grozi mu szybki spadek o jeszcze 50 pkt.

 • GK Immobile pozyskała 21 mln zł ze sprzedaży udziałów w dwóch spółkach

  GK IMMOBILE sprzedała udziały w dwóch spółkach, pozyskując łącznie 21 mln zł na dalszy rozwój. GK IMMOBILE nie wyklucza w najbliższej przyszłości sfinalizowania kolejnych transakcji związanych ze sprzedażą aktywów nieoperacyjnych.

 • Analiza techniczna 4 ciekawych spółek z szansą na wakacyjny rajd

  Tegoroczny sezon wakacyjny ledwo ruszył a już ma pierwszych bohaterów. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził jak po ubiegłotygodniowych wybiciach prezentuje się sytuacja techniczna na wykresach ATREMu, Dębicy, Polimeksu-Mostostalu i Tauronu.

 • GK Immobile stała się jedynym znaczącym akcjonariuszem Projprzem

  GK IMMOBILE zwiększyła swoje zaangażowanie w Projprzem i stała się jedynym znaczącym akcjonariuszem tej Spółki. Zaangażowanie GK IMMOBILE ma wspierać dynamiczny rozwój Spółki Projprzem zapoczątkowany w grudniu 2016 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR