GK Immobile wzywa na duży pakiet akcji Atremu

Omawiane walory: ,

Grupa kapitałowa Immobile wezwała do sprzedaży akcji notowanego na GPW Atremu. Jej celem jest kupno papierów uprawniających do 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

GK Immobile ogłosiła wezwanie na sprzedaż akcji Atremu, w wyniku którego zamierza osiągnąć 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, z uwzględnieniem utraty uprzywilejowania przez nabyte w wezwaniu akcje imienne. W sumie chce kupić nie mniej niż 6.091.852 akcji, z czego 4,65 mln akcji imiennych i 1,44 mln akcji na okaziciela. Cena w wezwaniu uzależniona jest od rodzaju papieru. Za akcje na okaziciela GK Immobile oferuje 2,07 zł za szt., natomiast za akcje imienne 3,95 zł/szt.

Największym akcjonariuszem Atremu jest założyciel i prezes spółki Konrad Śniatała. Źródło: Atrem.
Kliknij, aby powiększyć.

GK Immobile zamierza sfinansować kupno akcji kredytem inwestycyjnym. Środki na ten cel są już zabezpieczone. Spółka podała, że Santander Bank Polska wystawił gwarancję płatności w wysokości 17 mln zł.

– Finansowanie zapłaty ceny nabycia akcji objętych wezwaniem zostanie pokryte środkami pochodzącymi z udzielonego przez Santander Bank Polska kredytu inwestycyjnego w wysokości 17 mln zł lub z realizacji płatności z gwarancji – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Warunkiem zawieszającym jest uzyskanie przez spółkę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bezwarunkowej zgody na przejęcie kontroli nad Atremem.

Atrem działa w branży inżynieryjnej i wykonuje prace związane z automatyką przemysłową, elektroenergetyką oraz budową systemów lotniskowych i logistycznych. Grupa realizuje zlecenia zarówno jako generalny wykonawca inwestycji, jak również podwykonawca największych grup budowlanych w Polsce.

Kurs akcji Atremu od kilku lat pozostaje w trendzie spadkowym. Jeszcze na początku 2014 roku za jeden walor płacono ponad 8 zł. Obecny kurs na GPW to 1,32 zł, co daje kapitalizację grupy na poziomie 12 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atrem, Immobile, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR