Global Cosmed miał 27,89 mln zł zysku netto, 42,87 mln zł EBITDA w 2020 r.

Omawiane walory:

Global Cosmed odnotowało 27,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 3,38 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fot. rosahale.pl

Zysk operacyjny wyniósł 31,94 mln zł wobec 8,6 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł odpowiednio: 42,87 mln zł wobec 19,42 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 364,81 mln zł w 2020 r. wobec 309,86 mln zł rok wcześniej.

– Osiągnięte wyniki finansowe w 2020r. były solidne i potwierdzają pozytywne efekty restrukturyzacji oraz skuteczność realizacji strategii rozwoju marek własnych. Skonsolidowana EBITDA wyniosła 42,9 mln zł w 2020r., co oznacza więcej niż podwojenie w porównaniu z rokiem poprzednim. Poprawa wyników w 2020r. nastąpiła we wszystkich spółkach grupy kapitałowej, a szczególnie cieszy nas urentownienie w firmach niemieckich. Ciężka i wieloletnia praca przyniosła zakładane dobre wyniki. Możemy także pochwalić się pozyskaniem nowych listingów dla marki bobini w niemieckim Rossmannie oraz dla marki Apart w REWE, Kauflandzie oraz Aldi Süd i Hofer. Mamy ambitne plany również na ten rok, planujemy rozszerzenie dystrybucji i wprowadzenie nowości, w tym także zupełnie nowych, perspektywicznych kategorii produktowych. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Oczekujemy także dalszego uwalniania synergii kosztowych w obszarze produkcyjnym, logistycznym oraz finansowym – powiedziała wiceprezes Global Cosmed Magdalena Mielimonka, cytowana w komunikacie.

Wskazała, że zasadnicza część restrukturyzacji została zakończona, ale grupa ma zidentyfikowanych wiele obszarów do poprawy efektywności.

– Obserwujemy w tym roku istotne niezbilansowanie rynku surowców i opakowań, w dużo większej skali niż miało to miejsce w 2020r. Dodatkowym wyzwaniem jest zmienność rynków walutowych, utrudniająca funkcjonowanie. Grupa kapitałowa Global Cosmed opiera się na mocnych filarach. Widzimy, że obrana przed restrukturyzacją strategia sprawdza się. Mamy silną i zaangażowaną ponad sześćsetosobową kadrę, dzięki której możemy działać skutecznie i szybko dostosowywać się do realiów rynkowych. Będziemy nadal konsekwentnie budować wartości istotne dla Akcjonariuszy i dostrzegamy wysoki potencjał rozwoju w kolejnych latach. Bardzo istotnym jego kierunkiem jest zrównoważony rozwój i redukcja wpływu na środowisko, o co dbamy począwszy od opracowywania receptur produktów, poprzez wybór opakowań, a skończywszy na organizacji produkcji i logistyce – podsumowała.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 14,11 mln zł wobec 1,41 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Global Cosmed zrzesza firmy produkujące i dystrybuujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą. Koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, tj. Kret, Sofin, Apart Natural i Bobini. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o glcosmed)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR