StockWatch.pl

Gorąco na czacie inwestorskim z prezesem The Farm 51 Group

Omawiane walory:

Fani producentów gier komputerowych od dawna czekali na okazję rozmowy na żywo z przedstawicielem jednej ze spółek z tej popularnej wśród inwestorów branży. Na poniedziałkowym spotkaniu on-line z prezesem The Farm 51 Group stawiło się ponad 400 uczestników.

The Farm 51 Group to działający od 2005 r. producent gier wideo na komputery PC, konsole stacjonarne i urządzenia mobilne. Studio założyła grupa ekspertów od programowania, animacji, grafiki, designu i produkcji gier. Firma ma na swoim koncie realizację szeregu autorskich projektów, w tym NecroVisioN i NecroVisioN: Lost Company oraz wydanej w 2013 r. gry Deadfall Adventures. Studio zajmuje się również produkcją gier na zlecenie i podwykonawstwem. Firma brała udział przy pracach nad tak znanymi polskimi grami jak Wiedźmin i Two Worlds II. W 2012 r. na rynku ukazał się Painkiller Hell & Damnation – gra stanowiąca remake kultowego tytułu sprzed lat, wykonany w całości w studiu The Farm 51.

Robert Siejka, prezes Farm51 (Fot. materiały spółki)

Tematem poniedziałkowego spotkania on-line z inwestorami było podsumowanie tegorocznych osiągnięć spółki oraz omówienie planów i perspektyw jej rozwoju na najbliższe lata. Na pytania inwestorów odpowiadał osobiście Robert Siejka, prezes zarządu.

W III kwartale 2013 r. The Farm 51 Group SA osiągnęła blisko 1,03 mln zł przychodów, wobec 621,9 tys. zł w analogicznym okresie 2012 r. (wzrost r/r o 65,5 proc.). Zysk operacyjny wyniósł 21,02 tys. zł, a na poziomie netto widniała strata w wysokości 73,05 tys. zł. W raporcie podano, że o ujemnym wyniku finansowym przesądził brak wpływów z komercjalizacji własnych, wysokomarżowych produktów jak również koszty obsługi zadłużenia z tytułu obligacji. Na poniedziałkowym spotkaniu on-line jedno z pierwszych pytań inwestorów dotyczyło planów na kolejny rok.

W 2014 r. planujemy wydać Deadfall Adventures na platformy PlayStation 3, Linux i Mac, podwajając tym samym jej pierwotny potencjał sprzedażowy. W zależności od debiutu nowych konsol firmy Valve, tzw. Steam Machines, również w 2014 r. powinna ukazać się wersja gry na tę platformę. W międzyczasie prowadzimy prace nad nowym tytułem Get Even, którego wydanie jest zaplanowane na drugą połowę 2015 r. Niezależnie od tego współpracujemy z zewnętrznymi podmiotami nad projektami na zlecenie, m.in. realizujemy projekty we współpracy z Polskim Holdingiem Obronnym, z którym planowane jest rozwijanie symulatorów pola walki i sprzętu bojowego dla polskiej armii oraz zagranicznych kontrahentów. – omawiał plany w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl Robert Siejka.

>> Przebieg całego spotkania on-line z Robertem Siejką, prezesem zarządu The Farm 51 Group SA >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

Duża część pytań dotyczyła Deadfall Adventures, najważniejszego z tytułów spółki. Gra w wersjach na platformy PC i XBox360 została ukończona w III kwartale. Decyzją wydawcy gry, grupy Nordic Games, premierę przesunięto na 15 listopada, a dodatkowy czas wykorzystano m.in. na przygotowanie wersji na japoński oraz koreański rynek, a także na dodatkowe działania marketingowe. Tytuł jest obecnie sprzedawany na platformach Steam i Amazon. Jedno z pytań uczestników czatu dotyczyło planów wprowadzenia do sprzedaży gry na inne platformy, np. Alibaba w Chinach.

– W chwili obecnej, poza klasyczną dystrybucją pudełkową poprzez sieci sklepów z grami, gra Deadfall Adventures sprzedawana jest na najważniejszych platformach sprzedażowych: Steam i Amazon. W grudniu 2013 r. rusza sprzedaż cyfrowa na Xboxa360 poprzez Xbox Live – kolejną z największych platform dystrybucji dla tego typu gier na świecie. Nie wykluczamy wydania gry na kolejne platformy. – powiedział prezes zarządu The Farm 51 Group SA.

The Farm 51 Group SA w III kwartale br. zintensyfikował prace nad kolejnym własnym projektem, grą Get Even. Tytuł ten w najbliższych latach ma stanowić następną ważną markę gier first person shooter w portfolio spółki. Inwestorów ciekawiło, czy spółka wie, kto będzie wydawcą nowego tytułu oraz czy wzorem innych polskich developerów zamierza wydawać gry samodzielnie.

– Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o ostatecznym modelu sprzedażowym Get Even, ale obecnie skłaniamy się ku samodzielnemu wydaniu gry w dystrybucji cyfrowej na kilka różnych platform i dodatkowym rozszerzeniu sprzedaży o dystrybucję pudełkową. Spółka uzyskała już status samodzielnego wydawcy na niektórych platformach sprzedażowych, a także status autoryzowanego developera na konsole nowej generacji i obecnie prowadzone są działania zmierzające do rozszerzania możliwości self-publishingu, czyli wydawania gier bezpośrednio za pomocą platform dystrybucji cyfrowej. W tym celu między innymi intensyfikujemy własne działania marketingowe w relacjach z największymi światowymi podmiotami z branży gier. – podsumował Robert Siejka.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny The Farm 51 Group po wynikach za III kwartał w StockWatch.pl

Czat z prezesem The Farm 51 Group spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Pytań było na tyle dużo, że Gość zdołał odpowiedzieć jedynie na część z nich, lecz jak zadeklarował, udzieli odpowiedzi na wszystkie pozostałe pytania i opublikuje je na stronie internetowej spółki lub na forum StockWatch.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT farm51, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR