Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Gorąco na czacie inwestorskim z prezesem The Farm 51 Group

Opublikowano: 2013-12-02 17:10:16

Omawiane walory:

Fani producentów gier komputerowych od dawna czekali na okazję rozmowy na żywo z przedstawicielem jednej ze spółek z tej popularnej wśród inwestorów branży. Na poniedziałkowym spotkaniu on-line z prezesem The Farm 51 Group stawiło się ponad 400 uczestników.

The Farm 51 Group to działający od 2005 r. producent gier wideo na komputery PC, konsole stacjonarne i urządzenia mobilne. Studio założyła grupa ekspertów od programowania, animacji, grafiki, designu i produkcji gier. Firma ma na swoim koncie realizację szeregu autorskich projektów, w tym NecroVisioN i NecroVisioN: Lost Company oraz wydanej w 2013 r. gry Deadfall Adventures. Studio zajmuje się również produkcją gier na zlecenie i podwykonawstwem. Firma brała udział przy pracach nad tak znanymi polskimi grami jak Wiedźmin i Two Worlds II. W 2012 r. na rynku ukazał się Painkiller Hell & Damnation – gra stanowiąca remake kultowego tytułu sprzed lat, wykonany w całości w studiu The Farm 51.

Robert Siejka, prezes Farm51 (Fot. materiały spółki)

Tematem poniedziałkowego spotkania on-line z inwestorami było podsumowanie tegorocznych osiągnięć spółki oraz omówienie planów i perspektyw jej rozwoju na najbliższe lata. Na pytania inwestorów odpowiadał osobiście Robert Siejka, prezes zarządu.

W III kwartale 2013 r. The Farm 51 Group SA osiągnęła blisko 1,03 mln zł przychodów, wobec 621,9 tys. zł w analogicznym okresie 2012 r. (wzrost r/r o 65,5 proc.). Zysk operacyjny wyniósł 21,02 tys. zł, a na poziomie netto widniała strata w wysokości 73,05 tys. zł. W raporcie podano, że o ujemnym wyniku finansowym przesądził brak wpływów z komercjalizacji własnych, wysokomarżowych produktów jak również koszty obsługi zadłużenia z tytułu obligacji. Na poniedziałkowym spotkaniu on-line jedno z pierwszych pytań inwestorów dotyczyło planów na kolejny rok.

W 2014 r. planujemy wydać Deadfall Adventures na platformy PlayStation 3, Linux i Mac, podwajając tym samym jej pierwotny potencjał sprzedażowy. W zależności od debiutu nowych konsol firmy Valve, tzw. Steam Machines, również w 2014 r. powinna ukazać się wersja gry na tę platformę. W międzyczasie prowadzimy prace nad nowym tytułem Get Even, którego wydanie jest zaplanowane na drugą połowę 2015 r. Niezależnie od tego współpracujemy z zewnętrznymi podmiotami nad projektami na zlecenie, m.in. realizujemy projekty we współpracy z Polskim Holdingiem Obronnym, z którym planowane jest rozwijanie symulatorów pola walki i sprzętu bojowego dla polskiej armii oraz zagranicznych kontrahentów. – omawiał plany w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl Robert Siejka.

>> Przebieg całego spotkania on-line z Robertem Siejką, prezesem zarządu The Farm 51 Group SA >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

Duża część pytań dotyczyła Deadfall Adventures, najważniejszego z tytułów spółki. Gra w wersjach na platformy PC i XBox360 została ukończona w III kwartale. Decyzją wydawcy gry, grupy Nordic Games, premierę przesunięto na 15 listopada, a dodatkowy czas wykorzystano m.in. na przygotowanie wersji na japoński oraz koreański rynek, a także na dodatkowe działania marketingowe. Tytuł jest obecnie sprzedawany na platformach Steam i Amazon. Jedno z pytań uczestników czatu dotyczyło planów wprowadzenia do sprzedaży gry na inne platformy, np. Alibaba w Chinach.

– W chwili obecnej, poza klasyczną dystrybucją pudełkową poprzez sieci sklepów z grami, gra Deadfall Adventures sprzedawana jest na najważniejszych platformach sprzedażowych: Steam i Amazon. W grudniu 2013 r. rusza sprzedaż cyfrowa na Xboxa360 poprzez Xbox Live – kolejną z największych platform dystrybucji dla tego typu gier na świecie. Nie wykluczamy wydania gry na kolejne platformy. – powiedział prezes zarządu The Farm 51 Group SA.

The Farm 51 Group SA w III kwartale br. zintensyfikował prace nad kolejnym własnym projektem, grą Get Even. Tytuł ten w najbliższych latach ma stanowić następną ważną markę gier first person shooter w portfolio spółki. Inwestorów ciekawiło, czy spółka wie, kto będzie wydawcą nowego tytułu oraz czy wzorem innych polskich developerów zamierza wydawać gry samodzielnie.

– Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o ostatecznym modelu sprzedażowym Get Even, ale obecnie skłaniamy się ku samodzielnemu wydaniu gry w dystrybucji cyfrowej na kilka różnych platform i dodatkowym rozszerzeniu sprzedaży o dystrybucję pudełkową. Spółka uzyskała już status samodzielnego wydawcy na niektórych platformach sprzedażowych, a także status autoryzowanego developera na konsole nowej generacji i obecnie prowadzone są działania zmierzające do rozszerzania możliwości self-publishingu, czyli wydawania gier bezpośrednio za pomocą platform dystrybucji cyfrowej. W tym celu między innymi intensyfikujemy własne działania marketingowe w relacjach z największymi światowymi podmiotami z branży gier. – podsumował Robert Siejka.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny The Farm 51 Group po wynikach za III kwartał w StockWatch.pl

Czat z prezesem The Farm 51 Group spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Pytań było na tyle dużo, że Gość zdołał odpowiedzieć jedynie na część z nich, lecz jak zadeklarował, udzieli odpowiedzi na wszystkie pozostałe pytania i opublikuje je na stronie internetowej spółki lub na forum StockWatch.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o farm51)

 • World War 3 nie przyciągnęło tłumów darmowym weekendem

  Z darmowego weekendu gry World War 3 od studia The Farm 51 skorzystało dużo mniej graczy niż w wypadku konkurencyjnych produkcji. Obawy o gasnące zainteresowanie tytułem odbiły się na wycenie akcji. W poniedziałek notowania gliwickiego studia spadły o 3,6 proc.

 • Analiza techniczna 4 znanych producentów gier wideo z NewConnect

  Z długiej listy producentów gier wideo notowanych na małym parkiecie w marcu warto zwrócić uwagę na cztery spółki, których kursy akcji znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, co dalej z kursami akcji Bloober Team, Creative Forge Games, The Farm 51 oraz Ultimate Games.

 • Banki starają się ratować WIG20, gorąco na Getinie, Farm 51 i ECC Games

  Indeks WIG20 koryguje spadki, wykonując zwrot z miesięcznych minimów. Spory udział w tym mają giełdowe banki, co nie wróży sukcesu stronie popytowej. Realizacja zysków kontynuowana jest natomiast na spółkach z portfela Leszka Czarneckiego. 

 • Strach przed spadkami na Wall Street, w grze CD Projekt i Alior Bank

  W czwartek giełdy na całym świecie notują spadki. Pretekstem do wyprzedaży akcji są obawy, że po 10-proc. odbiciu inwestorzy z Wall Street powiedzą dość i rozpoczną realizację zysków. W Warszawie tematem numer jeden są doniesienia na temat możliwej kary finansowej dla Alior Banku.

 • Plany wydawnicze 10 znanych producentów gier wideo na 2019 r.

  W 2019 roku giełdowe spółki dosłownie zaleją rynek nowymi grami, ale zdecydowana większość z nich to małe produkcje lub porty znanych tytułów na konsole. StockWatch.pl sprawdził, jakie plany wydawnicze na przyszły rok ma 10 znanych spółek gamingowych.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku