GPW znów na rozdrożu, w grze m.in. Synthos i LUG

Omawiane walory: , , ,

Na otwarciu środowej sesji obserwowaliśmy w Europie nieznaczne spadki. Z czasem sytuacja się poprawiła i około godziny 10 indeksy wyszły nad kreskę. Dobrze na środowej sesji radzą sobie m.in. Synthos i LUG.

Sesja rozpoczęła się od lekkich spadków, przy czym obroty na otwarciu handlu w Warszawie były o ponad 60 proc. mniejsze niż dzień wcześniej o tej porze. Około godziny 10 nastroje inwestorów w Europie ulegają lekkiej poprawie, na czym skorzystały również warszawskie indeksy. WIG20 rośnie o godzinie 10:30 o 0,1 proc., a mWIG40 zwyżkuje o 0,1 proc. Nieznacznie pod kreską jest tylko indeks maluchów. O braku zdecydowania co do dalszego kierunku ruchu świadczą niskie obroty, które po 1,5 godziny handlu są o 40 proc. mniejsze niż na poprzedniej sesji o tej porze. Sentyment na rynku jest lekko negatywny, a jego proporcja wynosi 45:55.

>> Szczegółowe statystyki obrotu na gorąco wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu. >> Dostępne są w serwisie analizy technicznej na żywo ATTrader.pl

Do grona gorących spółek należy dzisiaj zyskujący ponad 12 proc. LUG. Notowany na rynku New Connect producent systemów oświetleniowych opublikował dzisiaj prognozy na 2012, w których zakłada m.in. wzrost zysku netto o 40 proc. Rynek reaguje pozytywnie na te informacje, a kurs zyskuje dynamicznie przy skokowo zwiększonym obrocie.

Dobrze radzi sobie również Synthos, który znajduje się w okolicach historycznych szczytów cenowych. Po zamknięciu wtorkowej sesji opublikowano komunikat o zwiększeniu stanu posiadania akcji spółki przez jej głównego udziałowca Michała Sołowowa. Zakupu dokonała spółka zależna inwestora FTF Galleon SA. Kurs Synthosu rośnie na środowej sesji o ponad 1 proc.

Do grona najbardziej aktywnych spółek na dzisiejszej sesji należą niestety walory tracące na wartości. Najwięcej transakcji zawarto na KGHMie, który odpowiada za ponad połowę obrotów na GPW. Przekazana we wtorek po sesji prognoza wyników miedziowego giganta na 2012 rok zasadniczo zmienia postrzeganie wartości wewnętrznej spółki. Nowe prognozy zakładają  spadek przychodów o 12 proc. oraz spadek zysku netto o 65 proc. Rynek reaguje przeceną akcji o ok. 1,5 proc.

Dynamicznie traci również Grajewo, ze względu na problemy finansowe spółki matki. Akcje Pfleiderer AG tracą w środę na wartości ponad 40 proc. Kurs polskiej spółki zniżkuje o godzinie 10 o 3,5 proc., ale od rana spadki sięgały ponad 6 proc.

>> Chcesz wiedzieć na bieżąco co się dzieje na parkiecie? Nie ma nic prostszego. >> Otwórz stronę główną ATTrader.pl i śledź ranking gorących spółek oraz sygnały notowań i formacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT grajewo, kghm, lug, synthos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR