Gra Big Pharma Klabatera sprzedała się w ponad 200 tys. sztuk na PC

Omawiane walory:

Gra Big Pharma, której wydawcą jest Klabater, sprzedała się dotychczas w liczbie ponad 200 tys. sztuk w wersji na PC, podała spółka. Tytuł jest od teraz dostępny również na Xbox One, a od jutra - na PS4 i Nintendo Switch. Kurs akcji spółki spada dziś o blisko 3 proc.

Klabater, Bigpharma, gmaing, sprzedaz

Fot. fb/Bigpharma

– Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, wprowadza do sprzedaży symulator koncernu farmaceutycznego – „Big Pharma”. Od dziś tytuł jest dostępny w wersji na konsole Xbox One, jutro zadebiutuje na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Wersja na komputery osobiste (PC) od dnia premiery sprzedała się w liczbie ponad 200 tys. egzemplarzy. Producentem gry jest Twice Circled – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– „Big Pharma” to znany graczom pecetowym tytuł – bestsellerowa produkcja, która zgromadziła już tysiące fanów. Od dziś w popularny symulator koncernu farmaceutycznego mogą zagrać także posiadacze konsoli Xbox One, a od jutra także właściciele Nintendo Switch i PlayStation 4. Tytuł oferuje rozbudowany gameplay wymagający skupienia oraz planowania, przy jednoczesnym zachowaniu konsolowej prostoty sterowania – poinformował Michał Gembicki z zarządu spółki Klabater.

W listopadzie Klabater zawał umowę z Meridiem Games, w której udzielił hiszpańskiej spółce wyłącznej licencji na dystrybucję i marketing fizycznej wersji gry na PS4 oraz Nintendo Switch. Dystrybucją cyfrową zajmie się na wyłączność i w skali globalnej Klabater.

Umowa została zawarta na okres dwóch lat, z automatycznym przedłużaniem okresu jej trwania na czas jednego roku. Producentem gry jest studio Twice Circled. Przy produkcji tytułu spółkę wsparła firma Positech Games, znana z „Gratuitious Space Battles” i serii „Democracy”.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT klabater, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR