Grupa AB chce rekomendować dywidendę w wysokości 0,44 zł na akcję

Omawiane walory:

Grupa AB planuje ewentualną wypłatę dywidendy z zysku za ubiegły rok obrachunkowy w wysokości 0,44 zł na akcję, poinformował ISBnews prezes Andrzej Przybyło.

abpl,dywidenda,2020

Grupa AB chce rekomendować dywidendę w wysokości 0,44 zł na akcję

– Na chwilę obecną mogę jedynie powiedzieć, że dywidenda jest planowana i myślimy, żeby zarekomendować walnemu zgromadzeniu jej wypłatę w wysokości 44 groszy za jedną akcję – powiedział ISBnews Przybyło.

Prezes podkreślił jednocześnie, że ostateczną decyzję o ewentualnym wypłaceniu wysokości dywidendy podejmą akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia.

Grupa AB odnotowała 66,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku obrotowym 2019/2020 (1 lipca 2019 – 30 czerwca 2020) wobec 57,78 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w r. obr. 2019/2020 r. wyniósł 35,69 mln zł wobec 35,49 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa AB jest jednym z największych podmiotów prowadzących działalność dystrybucyjną w branży IT w regionie Środkowej Europy obejmującym Polskę, Czechy i Słowację. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku. W roku obrotowym 2018/2019 (lipiec 2018 – czerwiec 2019) miała 8,79 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o abpl)

 • Akcjonariusze Grupy AB zdecydowali o 0,44 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze Grupy AB zdecydowali o wypłacie 0,44 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2019/2020, wynika z uchwał walnego.

 • Grupa AB miała 19 mln zł zysku netto w I kwartale roku obrotowego 2020/2021

  Grupa AB odnotowała 19,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2020/2021 (lipiec-wrzesień 2020) wobec 11,73 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Grupa AB może rozpocząć skup akcji w ciągu kilku tygodni

  Grupa AB może rozpocząć skup akcji w ciągu kilku tygodni, wynika z wypowiedzi członka zarządu ds. finansowych Grzegorza Ochędzana.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR